Slovenský hudobník Juraj Hnilica si získal veľkú popularitu vďaka účinkovaniu v šou Česko Slovensko má talent, kde si vybudoval širokú základňu fanúšikov. Tentokrát prichádza na trh s čerstvou dvojjazyčnou novinkou, ktorú venoval všetkým mamám. 

Obľúbený spevák Juraj Hnilica, pôvodom z Martina, sa rozhodol zverejniť pieseň, ktorú zložil ešte počas účinkovania v talentovej súťaži Česko Slovensko má talent. Za jej vznikom stojí nielen martinský spevák, ale aj porotkyňa šou, Lucie Bíla, ktorá mala práve v tomto období chodú mamu. Práve ona mala byť, podľa slov Juraja, jeho motiváciou pieseň dokončiť a dôvodom, prečo je refrén skladby v češtine.

„Na jednej návšteve mi Lucka povedala, že má chorú maminku a že by chcela, aby jej zaspievala. Vravela, ako sa toho bojí. Mohla by si totiž potom povedať, že už môže odísť… Tieto slová mi zostali zapísané v duši a po odchode som nerozmýšľal nad ničím iným, len nad tým, že by som si prial, aby Lucka maminke ešte zaspievala, lebo keby som to ja v jej situácii nestihol, veľmi by ma to mrzelo,“ prezradil spevák pre portál Novinky.cz. Skladbu, bohužiaľ, dokončil príliš neskoro a Lucie ju svojej milovanej mame už nezaspievala. Spevák sa preto rozhodol skladbu vydať s veľkým odstupom času práve pri príležitosti 50. narodenín jeho vlastnej mamy. „Táto pieseň nesie pre mňa veľké posolstvo, že mama je len jedna a treba si ju vážiť a milovať. Môj sen bol zaspievať si ju s Luckou, Boh to však zariadil inak, a preto mi nezostáva nič iné, len za to poďakovať a prijať to tak, ako sa to stalo,“ dodáva smutne spevák. Pieseň „Se skrývam“, tak ukrýva mnohé emócie a určite si získa aj vás!

Foto: Facebook | Video: YouTube