Že čo je to za nápad? Jason Freene je newyorským umelcom a dizajnérom, ktorý svoje umenie postavil na pretváranie notoricky známych postavičiek tak, aby ukázal, „z čoho sú vyrobené“.

Nie je teda ničím neobvyklým, ak vidíte bábiku Barbie, ktorej jedna polovica je originálna a z druhej vidíte len lebku, kostru a črevá.  Rovnako nie je pri práci Jasona Freeneho nič výnimočné, ak sa pozeráte na Lego postavičku, ktorá sa na vás neusmieva tým svojim „legoúsmevom“, ale zubami trčiacimi z lebky. A čo takto niekoľkonásobne zväčšení gumoví medvedíkovia vytvorení z priezračného materiálu, ktorý odhaľuje všetko, čo by vás ani nenapadlo v tomto cukríku hľadať? Pokochať sa môžete cievami, kosťami, pečeňou,…!!! Tento umelec ide s dobou, preto si svoje umenie vyskúšal už aj na mačičke Hello Kitty.

Umenie ako také je v mnohých ohľadoch zaujímavé, no ak sa pozriete na tvorbu Jasona, je nanajvýš diskutabilné berúc do úvahy deti, ktoré by sa takto „znetvorených“ hračiek asi najskôr báli. Skúste si prezrieť našu fotogalériu „anatomicky upravených postavičiek“ a sami si odpovedzte na otázku či by to vaše dieťa zaujalo alebo ide len o výtvor, ktorého prvoradou funkciou je pobaviť.

anatomia gumeny medvedik barbie anatomia gumeny medvedik anatomia hello kitty anatomia husenica anatomia lego anatomia

Autor: Katarína Rajňaková

Foto: Pinterest