Pamätáte si ešte na výraznú krásku z Hlasu Československa s prenikavým hlbokým hlasom, ktorá očarila Majka Spirita? Ten ju aj po skončení súťaže vzal pod svoje ochranné krídla. Vážení, Veronika Strapková rozbieha svoju kariéru vo veľkom štýle!

Veronika Strapková je dôkazom toho, že ani po skončení talentovej súťaže nemusíte zapadnúť prachom či ako chudera ,,hore bez“ na druhotriednych diskotékach iba kvôli publicite. Dievča sa nestratilo a vďaka novému manažmentu vydala v roku 2014 dva single ,,What Can I Tell You“ a ,,Blinfolded“. V týchto dňoch však na svetlo sveta prichádza jej nová skladba ,,AMA BE“, ktorá si na našej scéne našla svoje miesto veľmi rýchlo. Ak neviete, čo toto slovné spojenie znamená, ide o slangový výraz na označenie niečoho, čím sa rozhodneme, že chceme byť. Originálne sa toto slovné spojenie píše ,,I´mma be“, no Veronika si ho slangovo upravila. „Prvýkrát som ho zaregistrovala u Beyoncé, keď rozprávala o tom, ako si predstavuje svoj album – že chce byť úprimná a chce doň dať svoju dušu: „I´mma be Honest.“ Predstava byť úprimný sa mi zapáčila, a tak som si to začala spievať a neskôr som k tomu dopísala text, v ktorom som vetu „I´mma be honest“ obmenila na „I´mma be me“, pretože naozaj úprimní sme vtedy, ak sme úprimní k sebe – ak sme sami sebou,“ prezrádza speváčka, ktorá je zároveň 100 percentnou autorkou textov všetkých svojich skladieb.

Mníška čítajúca 50 Shades of Grey? Aj tak môže vyzerať protest proti stereotypom!

Pesnička, ktorú vám dnes predstavujeme má skutočne výpovednú hodnotu z pera speváčky: „Ama be je teda o tom, že prijímam to, kým som, že je to o.k., že všetko, čo som zažila, ma formovalo a dnes na základe toho kráčam ďalej,“ vysvetľuje Veronika. Réžie videoklipu, ktorý je o poukazovaní na stereotypy vnímania ľudí na základe vonkajších znakov, vyplývajúcich z pohlavia, veku či oblečenia, sa zhostil mladý a stále vyhľadávanejší režisér Michal Nemtuda. „Chceme tiež ukázať, že ak sa ľudia začnú správať nestereotypne, môžu stále ostať sami sebou. Baletka bude baletkou aj keď si oblečie koženú bundu. Mníška nemusí byť „jednofarebná“. Je mníškou a zároveň je ženou. Je oboje. Žije v celibáte, ale vnútri je stále ženou. Aj keď vieme, že mníšky si asi neprečítajú eroticky ladené knihy, ale cez notoricky známu knižku chceme poukázať na ich ženskosť a na to, že mníšsky habit je len ich časť,  nie celok. Že jednoducho všetci môžeme byť sami sebou a nie zosobnením stereotypu ako nás vníma okolie.“

small_RP1A6051

Dva hudobné domovy – jeden spoločný cieľ

Zaujímavá kráska Veronika vyprodukovala všetky tri vydané single pod ochrannými krídlami vydavateľstva Spirit Music Label. „Spirit Music mi dalo šancu, cítiť sa niekde ako doma. Vďaka môjmu manažérovi Máriovi Bihárymu som sa osobne zoznámila s kultúrou, ktorá sa mi vždy páčila. Bola som spievať na Black Tour, a začala som nahrávať aj s hip – hopovými producentmi, vďaka čomu som sa zase posunula niekam inam. Cítim sa tam dobre a úplne prirodzene. Nikto sa ma nesnaží zmeniť, snažia sa mi pomôcť, ukázať mi cestu. Vždy si ju, však musím prejsť sama. Inak by to nebolo správne,“ rozpráva Veronika. Ak si však myslíte, že dievča zaspalo na vavrínoch a nepokúša sa produkovať vo veľkom štýle, mýlite sa. Jej druhým hudobným domovom sa stalo nahrávacie štúdio Downtown Artist v centre Londýna, kde nahráva všetky svoje piesne a v spolupráci s ktorým tvorí svoje hudobné aranžmány.

Nepochybujeme, že sympatická speváčka má celkom dobre našliapnuté na veľkú spevácku kariéru, nakoľko postupne zapĺňa prázdne miesto na našej hudobnej scéne. Nezabudnite si jej novinku pridať do svojho telefónu či MP3 a byť tým, čím skutočne chcete byť. 🙂

Video: YouTube

Foto: Kristiana Vavreková Photography