Madonna počas svojej dlhej kariéry ovplyvnila množstvo hudobníkov, ktorí ju označujú za zdroj inšpirácie a vďačia jej za rozvoj vlastnej kariéry. Ani Lady Gaga sa netají tým, že patrila medzi jej fanúšičky, avšak tvrdienia, žeby ju akokoľvek kopírovala, odmieta. Tvrdí, že si piesne píše sama a nemá potrebu kohokoľvek napodobňovať. Skutočne?

Spory medzi Madonnou a Lady Gaga začali už v roku 2011, kedy Gaga vydala svoj singel Born This Way, nápadne pripomínajúci Madonnin Express Yourself. Vtedy Madonna pre ABC News povedala, že je to síce lacné napodobňovanie, avšak pre ňu je zábavné a lichotivé, keď si niekto dá toľko práce s jej skladbou, aby pozmenil niektoré akordy.

Spor pokračoval aj v roku 2015, kedy Madonna v rozhovore pre Rolling Stone pripustila, že kritizovala Lady Gaga, avšak nepovažuje ju za niekoho, kto by ohrozoval jej titul kráľovnej popu, pričom svoju kolegyňu označila za talentovanú speváčku a skladateľku. Lady Gaga na tieto slová reagovala a spochybnila, že by sa akokoľvek chcela na Madonnu podobať, nakoľko ona si na rozdiel od nej píše hudbu sama a zároveň hrá na nástrojoch „Sme veľmi odlišné. Madonna je pekná dáma a mala obrovskú kariéru, bola najväčšou popovou hviezdou všetkých čias, ale ja hrám na viacerých hudobných nástrojoch, píšem si vlastnú hudbu, trávim hodiny v štúdiu, som aj producentka a spisovateľka. Moja práca je celkom iná.“

V dnešných dňoch vychádzajú spory medzi obidvoma popovými hviezdami opäť na povrch, a to kvôli jednej vete, ktorú Gaga údajne opäť ukradla. Počas množstva rozhovorov k svojmu filmu „Zrodila sa hviezda“ totiž americká umelkyňa neustále opakuje jeden konkrétny citát, ktorý si od svojej staršej kolegyne“požičala“. „V miestnosti môže byť 100 ľudí a z nich 99 % vo vás neverí, ale stačí, aby tam bol jeden, ktorý vo vás verí.“

Fanúšikovia tak vytvorili videá, z ktorých je zrejmé, ako veľmi si Gaga tento citát obľúbila. Vetu opakuje pri každom rozhovore. Dookola opakované slová o viere v človeka pôsobia osobne a úprimne. Problém je ale v tom, že nie sú jej vlastné.

A tu je dôkaz, že myšlienka patrí opäť komu inému ako Madonne, ktorá ju pred rokmi povedala v tejto verzii: „Ak je v miestnosti 100 ľudí a 99 % hovorí, že sa im to páči, zapamätám si iba jedného, ktorému sa to nepáči.“ Počkáme si, akú dohru budú tieto slová ešte mať. Pravdou však je, že témy sa chytajú svetové médiá a porovnávanie nemá konca.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: smh.com.au | Video: YouTube | Foto: Instagram/gagase*/madonnaladygaga