Podľa niektorých žien je v dnešnej dobe maximálne ťažké nájsť si poriadneho chlapa. Pokiaľ patríš k tým, ktoré sa neustále sťažujú, že sú samé, možno sa nájdeš v mojom texte. Už vieš prečo, ťa nikto nechce?

 

Pretože si nevážiš pravé hodnoty!

Tvojou jedinou zábavou sa cez víkend stali návštevy diskoték a barov, že si pre ne už niečo ako maskot. Tam vysedávaš s kamarátkami a snažíš sa nájsť pána pravého. Avšak väčšinu večera si ťa i tak nikto nevšíma, pretože už z diaľky dávaš svojim výrazom tváre a dvoma deci vínka pred sebou najavo, že si nehorázne nóbl a ostatní sú chudáci.

Jediné, na čo narazíš, sú stroskotané existencie neodvážiace sa ti prihovoriť, keby v sebe nemali aspoň jedno promile. Necháš sa teda, keď už nič iné, pozvať na ďalší drink a v duchu premýšľaš, že tento večer opäť nedopadol podľa tvojich predstáv. Sen o milionárovi, ktorý si ťa v ten večer odvedie k sebe a ráno romanticky požiada o ruku, sa rozplýva v nedohľadne.

Pohár vína vymeníš za panáky tvrdého a o chvíľu na parkete predvádzaš pohyby, za ktoré by sa nehanbila žiadna popredná superstar svetového péčka. Už ti ani neprekáža, keď ťa niekto z okolo tancujúcich občas pleskne po zadku. Práve naopak, ešte viac ťa to nabudí a dodá pocit, aká si úžasná. Škoda, že len v tvojej mysli.

Práve kvôli tomu sa v hľadáčiku mužov, ktorí by sa k tebe správali ako k princeznej, posúvaš do spektra slečien vhodných na občasnú zábavu a nie plnohodnotný vzťah. I keď nie si zlé dievča, len slečna konajúca mnoho zlých rozhodnutí, darmo budeš niekomu vysvetľovať, že si slušná potom, ako ťa videl tancovať len v podprsenke na barovom pulte. Pod tebou zástup nažhavených chlapov, burcujúcich ťa vyzliecť si i tvoj posledný kúsok oblečenia.

Pretože si vypočítavá…

Po prepitom piatku sa prebúdzaš s kyslou pachuťou v ústach a ukrutnou bolesťou hlavy s myšlienkami na včerajší večer. Nepríjemné spomienky ospravedlňuješ tvrdením, že čo si nepamätáš, akoby sa ani nestalo. Netrápi ťa, že poludnie už dávno odbilo, veď i tak celý deň prespíš, aby si opäť v noci bola pripravená na ďalšiu párty.

Hoci ťa ten milý chalan, čo býva oproti už 50-ty krát v poradí volal do kina, no ty ho ako vždy odmietneš, lebo v jeho aute by si sa hanbila odviesť. Veď, čo ak by ťa videli tvoje kamarátky alebo nedajbože ten svalnáč, po ktorom už dlhšie pokukuješ, no on ťa má po všetkom, čo o tebe počul, na háku.

Prednejší ti je znova alkohol i napriek tomu, že si sa celé poobedie zaprisáhavala ako viac nepiješ. Potrebuješ zabudnúť na všetko, čo si vo svojom živote pokazila i keď iba na chvíľu. A k tomu ti ohnivá voda zaručene pomôže.

Keby si mala 17, človek by povedal, že s tebou stále plieska puberta. No ty máš 24 a pokojný život v nedohľadne. Občas si ťa nad ránom z diskotéky k sebe pozve muž, ktorý ti nasľubuje modré z neba a ty hlúpa mu uveríš. No len pár minút potom, ako dokončí, čo s tebou zamýšľal, ti už volá taxík, aby si čo najrýchlejšie opäť zaľahla do svojej postele využitá a osamelá.

Pretože neustále hľadáš útechu u bývalých…

Ráno ťa chytajú záchvaty paniky, lebo si si nie istá, či si tvoja chvíľková známosť dávala pozor. Voláš kamoške, nech s tebou skočí do lekárne pre tabletku ,,PO“, aby si náhodou neskončila ako slobodná mamička.

Keď je toho na teba už príliš, nehanbíš sa sa už po stý krát ozvať svojmu bývalému, ktorého si odkopla ako špinavú handru len preto, že ti iní hovorili, aká si se*y a on len ako ťa nesmierne miluje.

Neprekáža ti, že sa z vášho rozchodu spamätával veľmi dlho, veď on predsa nikdy nepovedal nie a vždy poslušne pribehol ako psík. Najhoršie však je pre teba zistenie, že už veľmi dávno ho netrápiš a darí sa mu viac než tebe.

Cítiš neutíchajúcu nespravodlivosť a krivdu, z toho všetkého, čo sa v tvojom živote deje a za vinu to dávaš predsa chlapom. Oni ťa totiž nechápu tak, ako by mali a myslia len na jedno. No zabúdaš, že práve to im dávaš bez väčšej námahy, tak prečo by si ťa mali vážiť?

Pretože nie si dostatočne dospelá…

Stále žiješ vo svete plnom ilúzií a vzdušných zámkov, kedy čakáš na princa na bielom koni, lenže zabúdaš, že sama sa ako princezná nesprávaš. Dostala si sa do bludného kruhu, v ktorom zo svojich nedostatkov obviňuješ každého len nie seba.

Ak sa i v tvojom živote objaví muž, ktorý by stál za to, najskôr si z neho varená pečená, no postupom času si nezriedka rýchlo uvedomíš, že to nie je ten, ktorého si hľadala. Podvedome v ňom začneš hľadať všetky nedostatky, i tie malé, v akých by si ho na kilometre predbehla. Preto mu zvyčajne po dvoch týždňoch zamávaš zbohom a vydáš opäť zháňať ďalšieho.

Nehľadáš trvalý vzťah, hľadáš len dobrodružstvo, nech sa cítiš opäť zbožňovaná až kým sa toho nepreješ. V prvom rade musí dievča dospieť, nie fyzicky, ale duševne. Potom budeš schopná nájsť v druhom človeku to, čo materiálne oči nevidia.

Foto: Facebook