Ak ste zažili éru 90. rokov, určite vašej pozornosti neušiel obrovský hit Hafanana od slovenskej skupiny Maduar, ktorý v tom čase valcoval všetky hitparády. Kapela má ale na konte aj iné legendárne skladby a práve tie sú aktuálne predmetom jej vojny so známym spevákom.

Na slovenskej hudobnej scéne zavládla vojna medzi skupinou Maduar a spevákom Erikom Arestom. Bratia Matyinkóvci totiž voči svojmu kolegovi, bývalému členovi Maduaru, cítia veľkú krivdu a hnev, ktoré aktuálne vyústili do žaloby. Za všetko vraj môžu skladby, ako napríklad Do It či Anjel.

Parazituje na úspechu Maduar

Podľa bratov sa MC Erik priživuje na ich dávnych hitoch a parazituje na nich. Mailom o tom informovali rádio Vlna, ktoré pripravuje udalosť so skladbami 90. rokov, pričom do programu je zahrnutý aj Erik Aresta so speváčkou Ivanou Poláčkou, vystupujúci pod prezývkou MC Erik a Ivana.

Kameňom úrazu má byť fakt, že duo bolo ešte donedávna prezentované tým, že má v repertoári hity ako Do It alebo Anjel. „Toto zoskupenie bolo až do nášho upozornenia svojou agentúrou prezentované ako známe duo z 90. rokov, ktoré má vo svojom repertoári hity ako Do It alebo Anjel. Išlo o klamlivú reklamu, ako aj o klamlivé označenie produktu, a dochádzalo k nebezpečenstvu zámeny so skupinou Maduar, ktorá tieto hity vyprodukovala, preslávila a má ich vo svojom repertoári,“ stálo v maile od Juraja Matyinkó, ktorý tvrdí, že takýto problém je so všetkými akciami, kde Erik a Ivana vystupujú.

Bratia sa už na to nedokázali prizerať a začali konať. „V tomto smere pripravuje naša spoločnosť žalobu, ktorej cieľom je zamedziť tomuto konaniu, ako aj kompenzovať škody, ktoré boli spôsobené takýmto konaním skupine Maduar,“ vyjadrili sa hviezdy 90. rokov.

Redakcia Topky.sk sa s agentúrou, ktorá MC Erika a Ivanu zastupuje, snažila skontaktovať, avšak žiadne stanovisku zatiaľ nedostala.

Zdroj: Topky.sk | Foto: Facebook