Koncom minulého roka obletela Slovensko šokujúca správa. Mladý herec sa z návštevy svojho priateľa, taktiež herca, domov už nevrátil. Dva mesiace po smrti Michala Godára polícia vzniesla obvinenie.

V novembri sa v Prešove odohrala záhadná tragická udalosť. 28-ročný Michal Godár sa vybral na návštevu k svojmu o tri roky staršiemu priateľovi Martinovi Durkáčovi. Tomu sa mal po prebudení naskytnúť strašidelný pohľad.

Vyštudovaný herec, ktorý pracoval v Slovenskom národnom divadle ako zvukár, mal spadnúť z postele a poraniť si pri tom rebrá. „Zomrel mi pod rukami, keď som sa ho snažil oživiť, a hneď vás potom obviňujú zo zabitia. Ja som spal a zobudil sa na to, ako sa Miško nevie nadýchnuť a následne na to vyvrátil krv. Oživoval som ho. Už sa nedalo,” vyjadril sa tesne po nešťastí pre redakciu Nového Času Durkáč, ktorého môžu Slováci poznať z rôznych insenácií či muzikálov Jána Ďurovčíka.

Po dvoch mesiacoch sa ukázalo, že Michalova smrť zrejme nebola nehoda. Polícia totiž vzniesla šokujúce obvinenie pre trestný čin zabitia, a to práve voči spomínanému Durkáčovi, ktorý nebohého videl poslednýkrát. „Na základe doposiaľ zhromaždených dôkazov a vykonaného znaleckého dokazovania bolo dňa 18. 1. 2023 vznesené obvinenie konkrétnej osobe pre trestný čin zabitia,” vyjadril sa hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik, pričom v prípade sú ešte stále vykonávané procesné úkony.

Martin však vinu odmieta. „Voči môjmu klientovi bolo vznesené obvinenie. Podali sme proti nemu sťažnosť. Zatiaľ je teda neprávoplatné. Môj klient kategoricky odmieta vinu. Je nevinný,” uviedol pre Nový Čas Durkáčov právnik Pavol Biroš.

Zdroj: Čas.sk | Foto: Instagra/michalgodar,