Nepochybne aj vy patríte k ženám, ktoré si už niekedy niečo objednali z internetového obchodu. Tento spôsob je veľmi pohodlný, rýchly a väčšinou aj ekonomicky výhodný. Niektoré online obchody sú ale iba podvodom, ktorý vás v sekunde pripaví o peniaze. Dajte si na ne veľký pozor!

Ľudí po celom svete ohrozuje další internetový obchod, ktorý síce vyzerá vierohodne, no zákazníci v ňom prichádzajú o nemalé peniaze. Obeťou sa stali už aj Slováci, ktorým stránka prišla skutočná a seriózna. Šok ale nastal v momente, kedy zákazníci za tovar zaplatili a nič viac sa nedialo. Touto podvodnou stránkou je obchod so športovým oblečením známej značky, ktorý nájdete na adrese slmua.com.

Miroslav z Bratislavy sa nechal nalákať na výhodné ceny oblečenia, no o tom, že by mohlo ísť o podraz, vôbec netušil. Stránka vyzerala seriózne a profesionálne, preto si z nej objednal produkty v hodnote 64 eur. Následne mu mala prísť do dvanástich hodín informácia o spracovaní objednávky a o tom, kedy mu bude tovar dodaný. Miroslavovi ale nič neprišlo a svoje peniaze za tovar už nevidel.

Keďže sa mu dovtedy nikto neozval, po pár dňoch prišiel na to, že ide o dobre premyslený podvod. Stránka obchodu, cez ktorú si tovar zakúpil, už dokonca neexistuje, majiteľ zmenil doménu a vytvoril si nové predajné miesto. Ak budete z nejakého online obchodu nakupovať prvýkrát, treba vedieť, že nie je dôležitá kvalita a profesionálnosť stránky, ale kontaktné údaje! Podvod totiž dokážete zistiť aj vtedy, ak na stránke nie je uvedený kontakt a adresa spoločnosti. V tom prípade sa nákupu radšej vyhnite a ušetríte si tak ,,zahodnené“ peniaze.

Zdroj: tvnoviny.sk