Je tomu len zopár dní, čo celé Slovensko spoznalo mimoriadne sympatickú Táničku zo Stráňavy, ktorá sa už 12 rokov bije s nepriazňou osudu. Pozitívne naladenému dievčatku však neschádza napriek vážnemu hendikepu úsmev z pier, o čom presvedčila aj televíznych divákov relácie V siedmom nebi.

Tánička zo Stráňavy, ktorá sa narodila s vážnym hendikepom, absolvovala za svoj krátky život už neuveriteľných 17 operácii. Ako sama priznala pred televíznymi kamerami, počas poslednej, osemhodinovej, sa jej zastavilo srdiečko a prežila klinickú smrť: ,,Už akoby som zomierala. Začal im tam pípať alarm a museli ma oživovať. Kým ma oživovali, šla som stále vyššie do takého svetla. Keď som tam prišla, mali tam bránu. Neotvorili mi a povedali mi, že ešte nie je môj čas. Tak som sa vrátila naspäť. Na všetko si pamätám. Keď som sa vrátila, už som im na prístrojoch nabehla,“ zdôverila sa malá bojovníčka Vilovi Rozborilovi.

Ako tiež dodala, počas svojej cesty mimo tela vnímala aj lekárov, ktorí sa ju pokúšali oživovať a následne opísala, že po úspešnej resuscitácii zatlieskali a rozplakali sa. Po tom, ako jej Vilo so štábom splnili sny, a teda stať sa moderátorkou či absolvovať terapiu s delfínmi, čakalo na divákov prekvapenie priamo od Táničky. Tá si nacvičila choreografiu s tanečníkom a viacnásobným majstrom sveta Petrom Vidašičom na skladbu z rozprávky Kráska a zviera, ktorá vás dojme k slzám. Tánička, prajeme ti do budúcnosti veľa zdravia!

Zdroj: YouTube