Jedna z najobľúbenejších dovolenkových krajín zažíva apokalypsu. Grécko pohltili plamene, ktoré sa rozširujú stále ďalej a ďalej. Svedkom neutíchajúceho požiaru je aj slovenská modelka, moderátorka a tanečníčka Janka Slačková.

Janka Slačková sa už niekoľko dní nachádza v Grécku, odkiaľ doposiaľ publikovala samé úsmevné dovolenkové momenty. Tie však teraz vymenili strašidelné zábery na hory v plameňoch, ktoré po Rodose zachvátili aj ostrov Korfu, kde trávi posledné júlové dni práve známa Slovenka.

Ako Janka napísala na Instagram k večernej panoráme horiacich lesov, cez víkend bol v Grécku jeden z najteplejších júlových víkendov za posledných 50 rokov. ,,Už bolo evakuovaných 18 oblastí. Dúfam, že to nenaberie také rozmery ako na Rhodose, kde prebehla najväčšia evakuácia v histórii, počas ktorej utieklo až 30-tisíc turistov a domácich,“ informuje moderátorka Rádia Viva. Tá ukázala aj svoj hrozivý výhľad z hotela.

Portál BBC uvádza, že na ostrove sú štyri požiare, ktoré podľa odhadov hasičov vznkli v dôsledku podpaľačstva. Zástupca starostu Severného Korfu Theofanis Skembris ľudí ubezpečil, že väčšina ohnísk je pod kontrolou, pričom podľa jeho slov by už čoskoro malo byť po všetkom.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

požiar korfu

Zdroj/Foto: bbc.com, Instagram/jankasla