Lady Gaga patrí medzi najúspešnejšie a najrešpektovanejšie hudobníčky súčasnosti a napriek tomu, že svoju kariéru začínala ako extravagantná dračica, dnes je z nej v spoločnosti dokonalá dáma. Ako sa zdá, kráska s hlasom bohyne je sympatická aj americkej LGBT komunite, ktorá jej ako prvej vôbec udelila zaujímavý titul. Lady Gaga sa totiž stala ich novou kráľovnou!

V LGBT komunite sa Stefani Joanne Angelina Germanotta (31), známa pod menom Lady Gaga, cíti viac ako doma. Dlhé roky bojuje za ich práva najrôznejšími protestnými kampaňami, a dokonca založila nadáciu „Born This Way“. Komunita oceňuje obrovskú podporu z jej strany, preto sa rozhodli poctiť ju titulom, ktorý ešte nikdy nikomu neudelili – „Miss Gay America“.

 

„Milujeme Gagu!“

„Milujeme Gagu za všetko, čo pre LGBT komunitu, a najmä pre mládež v nej, urobila,“ uviedol Michael Dutzer, organizátor slávnosti. Oceňujú a ďakujú jej za odhodlanie presadzovať medzi ľuďmi právo na rozmanitosť, krásu a inakosť. Právo na seba samého.

Rozhodne to nie je prvé ocenenie tejto pop ikony

Lady Gaga je na najrôznejšie ocenenia už evidentne zvyknutá. Má ich už viac ako 200 – Grammy Awards, MTV Video Music Awards, Golden Globe Award, Guinness World Records, Brit Awards, American Music Award, World Music Awards, CFDA Fashion Award, pričom viaceré z nich dostala opakovane. Jednou z najvýznamnejších je cena Songwriters Hall of Fame, ktorú dostala za to, že výrazne zmenila pop hudbu a dosiahla v nej status „pop ikona“. A k všetkým týmto cenám teraz pribudla aj Miss Gay America. Nuž, čo viac si priať? :)

Zdroj: gala.de, wikipedia.org | Foto: Instagram | Video: YouTube