Po krásnych, dlhých a hustých vlasoch túži takmer každá žena. No tiež máte niekedy pocit, že vám to vaše páperie snáď nikdy nedorastie do požadovanej dĺžky? Vyhnite sa zbytočnému a predraženému predlžovaniu v kaderníckych salónoch a vypestujte si sama krásnu hrivu. Tieto triky by vám v tom mali jednoducho pomôcť!

Na trhu dnes existuje už množstvo dostupných prípravkov, ktoré sľúbujú, že podporia rast vašich vlasov. No nie je lepšie spoľahnúť sa na prírodu či iné jednoduché triky? Často je to práve nezdravý životný štýl, ktorý stojí za tým, že naše vlasy vyzerajú ako slama a rastú veľmi pomaly. Tu je zopár rád, ktoré by mali docieliť, že vaše vlasy porastú rýchlejšie a budú aj zdravšie.

Zdravá strava

Správne stravanie ovplyvňuje každú časť nášho tela a výnimkou nie sú ani vlasy. Preto by ste svoj jedálniček nemali podceňovať. Zamerať by ste sa mali najmä na jedlá, ktoré majú vysoký obsah bielkovín, ako ryby, strukoviny, vajcia, zelenina (karfiol, brokolica, mrkva) a ovocie (pomaranče, citróny, grep). Obmedzte nezdravé potraviny, zvýšte príjem vitamínov, najmä železa a zinku. Tie získate z chudého mäsa, ale tiež šošovice, fazule alebo sóje.

Olejové masáže

Kokosový, jojobový, arganový či olivový, na výber máte z naozaj veľkého množstva týchto prírodných zázrakov. Oleje mierne zohrejte, vmasírujte do pokožky hlavy a nechajte chvíľu pôsobiť. Vďaka jemnej masáži a zázračných olejov sa vám pokožka prekrví a urýchli rast.

Pravidelné česanie

S prekrvením pokožky súvisí aj pravidelné česanie. Vlasy by ste si mali takto upraviť aspoň ráno a večer. Ideálne je používať hrebeň namiesto kefy a nikdy ich nečesať, keď sú mokré, môžete ich totiž poškodiť.

Obmedzte používanie stylingových prípravkov

Vlasy sa snažte zaťažovať čo najmenej. Narovnávanie, natáčanie, tužidlo, lak, to všetko vlasy nielen zaťažuje, ale prispieva tiež k rozštiepeným končekom a k nadmernému vypadávaniu. Ak máte konce zničené, jednoznačne zamierte ku kaderníčke. Zničené končeky vlasy zaťažujú a berú im potrebnú výživu. Utiahnuté copy by pre vás mali byť taktiež pasé. Oslabujú korienky a vlasy vám budú v dôsledku toho viac padať.

Rôzne prírodné zábaly

Aj keď niektoré z vás budú k prírodným zábalom určite skeptické, veľa žien má s týmito babskými receptami dobré skúsenosti, tak prečo to nevyskúšať? Osvedčila sa najmä žihľava, zemiaková šťava, jablčný ocot či vývar z cibule. Účinná je tiež maska z bielok vajíčka.

Foto: visualhunt.com, giphy.com