Ak vás už unavuje realita a ešte ste nepočuli o Kirsty Mitchell, je na čase spoznať jej svet plný fantázie a navštíviť tie najbláznivejšie zákutia nášho podvedomia.

Excentrizmus a bizarné postavy, o ktorých ste doteraz ani nesnívali sa prostredníctvom Kirstyných fotografií stávajú skutočnosťou. Na jej snových snímkach sa môžete stretnúť s „výjavmi“, ktoré zjavom a priestorom, v ktorom sa nachádzajú, rozprávajú svoj príbeh a možno by ste sa s nimi stretli iba ak by ste boli Alicou v krajine zázrakov. Každou jednou snímkou Kirsten prekračuje hranice utópie a jej svet je čoraz väčší, čoraz majestátnejší, čoraz ohromnejší a zdá sa, že bez hraníc. Veď predsa, svet fantázie je nekonečný.

Kirsty, pôvodom Britka narodená v roku 1976, začala svoje umelecké pôsobenie vo veku 16 rokov, kedy sa na strednej škole rozhodla pre odbor úžitkové umenie, fotografia a história umenia. V 19-tich sa špecializovala na kostýmovú tvorbu na London University of Fashion, kde získala certifikát s vyznamenaním. Neskôr navštevovala Ravensbourn College of Art a nadobudla tak bakalára s ďalšími vyznamenaniami. Počas tohto obdobia pôsobila v štúdiách avantgardných dizajnérov ako Alexander McQueen alebo Hussein Chalayan. Štúdium úspešne ukončila v roku 2001 vo veku 25 rokov.

Jej ďalšie pôsobenie súviselo s menom Karen Millen, pre ktorú pracovala 7 rokov. Počas tohto obdobia objavila svoju vášeň pre fotografiu, do ktorej sa ponorila hlbšie po tragickej strate svojej matky. S jej smrťou sa vyrovnávala vytváraním sveta plného fantázie a s nadobudnutím 250 000 followerov. Vtedy Kirsty opustila pozíciu v oblasti módneho priemyslu a plne sa začala venovať len svojej autorskej práci s názvom „Wonderland“. Po 5,5 roku bol „Wonderland“ hotový a získal mnohopočetné vyznamenania a ceny, z toho dve medzinárodné. Objavil sa na BBC, v magazínoch Vogue, Harpers Bazaar, The Hufington Post a v mnohých ďalších, nielen módnych médiách. Séria fotografií bola taktiež samostatne vystavovaná v štyroch krajinách a dvakrát vybraná pre prestížnu taliansku Vogue „Photo Vogue“ exhibíciu, ktorá sa koná len raz do roka.

Ako môžeme vidieť, aj Kirsten je dôkazom, že všetko zlé je na niečo dobré. V opačnom prípade by svet možno neuzrel túto výnimočnú fotografku, taktiež mnoho iných umelcov a časť ich unikátneho sveta, o ktorý sa s nami podelili.

0 1 2 3 4 5

Autor: Katarína Mydliarová

Foto: Twitter