Po krásnom a žiarivo bielom úsmeve túži snáď každý človek, ktorému aspoň sčasti záleží na tom, ako vyzerá. Biele zuby sú do istej miery našou vizitkou, no zabojovať proti nepekne vyzerajúcemu žltému povlaku je niekedy naozaj náročné a zvyčajne si vyžaduje aj hlbšie siahnuť do peňaženky. 

Už je asi každému jasné, že hovoríme o chemickom bielení zubov, ktoré však so sebou prináša veľa nežiaducich účinkov, kvôli ktorým ho neodporúčajú ani stomatológovia! Prinášame vám preto niekoľko overených tipov, ktoré zaručene účinkujú, nijako vám neublížia a navyše vás nebudú (skoro) nič stáť!

Šupka z banánov

Hneď na začiatok treba povedať, že nejde o žiadne zázračné bielidlo, ale zaručene vám poslúži ako výborný pomocník pri čistení zubov od nepekných zbytkov. Šupky z banánov totiž obsahujú veľmi prospešné látky, ktoré napomáhajú prirodzenej bielej farbe vašich zúbkov. Úplne pritom stačí, ak si vnútro banánovej šupky aplikujete na zuby na 5 – 7 minút denne. Potom si už len zuby dočistite klasickou zubnou pastou a poriadne vypláchnite. Postup môžete, samozrejme, opakovať koľkokrát len chcete!

Aloe vera

Možno aj vám doma rastie táto zázračná kvetinka v kvetináči a vlastne ani neviete, na čo ju využiť. V prípade, že ju máte, môžete zúžitkovať jej dužinu, ak nie, úplne vám postačí gél, ktorý zoženiete v každej lekárni – ten si pekne vmasírujte zubnou kefkou a nechajte chvíľu pôsobiť. Takéto domáce bielenie môžete aplikovať po každom čistení zubov.

Ústna voda z citrónu

Citrón vám ochotne poslúži nielen do čaju – dá sa totiž aplikovať aj na zuby! Ide o prírodné bielidlo, no pozor, vždy je nutné ho zriediť, inak by mohlo narobiť viac škody ako osohu. V tomto prípade zmiešajte tri lyžice citrónovej šťavy so štipkou morskej soli, ktorú nechajte úplne rozpustiť. Zmes potom naneste na zuby a kefkou po nich opatrne prejdite, nakoniec ústa dôkladne vypláchnite. Nakoľko sa citrón môže vo vašich ústach správať agresívne, neodporúča sa postup opakovať viac ako dva – trikrát týždenne!

Jahodová pasta

Ak sú vaše zuby o niečo citlivejšie, zuby môžete nahradiť čerstvými jahodami. Tie podrvíte v miske a taktiež zmiešate s morskou soľou. Po dôkladnom vymiešaní naneste na zuby a postupujte rovnako ako pri predchádzajúcom návode.

Listy z bazalky

Pomôcť vám môžu aj listy z bazalky, z ktorých si urobíte jemnú kašičku pomocou mixéra. Pri bazalke dokonca nemusíte používať ani bežnú zubnú pastu, táto vám ju úplne nahradí a vaše zuby budú belšie ako kedykoľvek predtým!