Posledných šesť rokov prežil vo väzení, kam ho dostali drogy. Pre Dušana Cinkotu to bolo zrejme najťažšie obdobie života, kedy však pri ňom nestála len manželka, ale aj známi herci. Kto Dušanovi najviac pomohol?

Dušana Cinkotu zadržala v roku 2007 v bratislavskej Dúbravke protidrogová jednotka. Populárny herec si kvôli drogám odsedel za mrežami šesť rokov, teraz si konečne užíva slobodu, manželku Zuzku a od septembra mu bude robiť radosť už aj bábätko. Hoci je Dušan na slobode len krátko, ponuky sa mu začali len tak hrnúť. „Viem, s kým budem spolupracovať, ale ešte neviem kedy. Konkrétne projekty nemám,“ prezradil v rozhovore pre Čas.sk Cinkota. Naznačil ale, že sa objaví v televízii, divadle a aj filme.

47-ročný Banskobystričan sa v rozhovore vyjadril aj k blízkym ľuďom, ktorí mu v najťažších časoch podali pomocnú ruku. Veľkú vďaka herec prechováva k niekoľkým svojim kolegom. Okrem Andyho Hryca, ktorý preňho spravil petíciu, či Joža Pročka, ktorý mu vraj pomáhal roky predtým, je na listine dobrých anjelov i Tomáš Maštalír a Táňa Pauhofová.

Tomas Mastalir

S Tomášom sa Dušan pozná už od školy a je rád, že ich veľké priateľstvo pretrvalo i napriek jeho nepríjemným výstrelkom. „Tomáš a jeho rodičia mi pomáhali, či už pri materiálnych nedostatkoch, alebo keď som mal priateľku v nemocnici. To sú hraničné situácie, keď priateľ urobí to, čo by pre vás ne­urobil nikto iný.“ Na margo svojich spomínaných kamarátov úprimne dodal, že sú to ľudia, ktorých veľmi ľúbi a verí, že je to obojstranné. Sú to vraj také svetlé duše v jeho živote.

Zdroj: Čas.sk | Foto: YouTube