Pojem koronavírus sa stal hlavou témou väčšiny slovenských i zahraničných médií. V priebehu dvoch mesiacov sa vytvorila globálna panika obrích rozmerov, aká tu nebola už celé desaťročia. Slováci sa na situáciu prizerajú o to horšie, že v našej krajine počet infikovaných pacientov každým dňom stále rastie. Príbeh učiteľky z bratislavskej materskej školy je však natoľko šokujúci, že ho s kľudom dokáže stráviť len máloktorý človek.

Pravdepodobne nikomu z vás neušiel fakt, že na Slovensku bolo potvrdených viacero prípadov nákazy novým vírusom pochádzajúcim z Ázie. Ochorenie sa šíri nekontrolovateľnou rýchlosťou, no poprední predstavitelia nášho štátu občanov neustále ubezpečujú o tom, že zdravotnícky personál aj úrady sú na epidémiu plne pripravené.

Po prečítaní príspevku na facebookovej stránke „Nekŕmte nás odpadom“, venujúcej sa podozrivým prípadom tohto druhu, si ale budú poniektorí zástupcovia slovenského zdravotníctva možno búchať hlavy o stenu. Príbuzní nakazenej detskej pedagogičky mali totiž vyzradiť nanajvýš znepokojivé okolnosti jej vyšetrenia.

Pani učiteľka sa mala nakaziť na oslave, po ktorej niekoľko ľudí z Rakúska i Čiech ostalo v karanténe s pozitívnymi krvnými výsledkami. Keď si uvedomila, že by aj ona samotná mohla čeliť vírusu, okamžite sa nahlásila príslušnému úradu a požiadala o urgentnú lekársku starostlivosť s cieľom predísť ďalšiemu šíreniu choroby. Členovia jej rodiny však vypovedali, že na dotyčnú čakala zo strany kompetentných poriadne nemilá odozva.

Sme na koronavírus skutočne pripravení?!

,,Vyšetrenia sa musela doslova domáhať. Zľahčovali jej príznaky i výšku teploty, musela ich uprosiť. Na vyšetrenie sa musela doviezť po vlastnej osi, lebo sanitku odmietli poslať! Vraj je len jedna špeciálna na celú Bratislavu. Pani učiteľka nešoféruje, ale je zodpovedná a tak vedela, že ísť MHD nemôže, tak sa rozhodla zavolať si taxík. Samozrejme si dala rúšku. Namiesto krvi jej vyšetrenie robili stermi, aj keď takto sa na výsledky čaká dlhšie,“ tvrdí učiteľkina rodina.

,,Po spomínanom vyšetrení ju poslali domov opäť po vlastnej osi. Jej skúsenosť ukazuje, že Slovensko vôbec nie je pripravené a kompetentní k tomu pristupujú nebezpečne laxne!“ uvádza sa ďalej v desivom svedectve o prípade ženy, ktorá je tohto času už hospitalizovaná v nemocnici. Celá situácia je o to zarážajúcejšia, že premiér Pellegrini v nedávnom špeciálnom prejave vyzýval ľudí k tomu, aby sa pri podozrení na ochorenie nepohli z domu, ale ihneď si privolali sanitku, ktorá by mala každého potenciálneho pacienta vyzdvihnúť! Príhovor predsedu vlády o koronavíruse si môžete pozrieť —TU—

status na facebooku

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom | Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay.com