Pracovné ponuky sa na nás valia zo všetkých strán, no sama určite veľmi dobre viete, že nie každé zamestnanie je pre vás to pravé orechové. Už keď však naňho narazíte a následne ste pozvaná na pracovný pohovor, mali by ste na ňom zažiariť nielen, čo sa týka vedomostí a skúseností, ale aj svojho vzhľadu.

Vaše súčasné zamestnanie či dokonca profesia ako taká vás omrzeli a povedali ste si, že je na čase prelustrovať všetky dostupné ponuky a voľné pracovné miesta, ktoré na trhu existujú. Už keď ale vykonáte základné úkony, ako kontaktovanie danej firmy, odoslanie životopisu a následne prijatie na pracovný pohovor, mali by ste mať na pamäti, že najdôležitejší je prvý dojem.

Nezanedbajte svoj výzor

Ako uchádzačka o nové zamestnanie by ste pri prvom osobnom kontakte so zamestnávateľom mali vyzerať naozaj reprezentatívne. Aj keď možno inokedy na svoj výzor neprikladáte dôraz, v tomto prípade sa musíte prekonať a spraviť zo seba očarujúcu, no decentnú dámu.

Dagmar Gabulová, prvá certifikovaná expertka na štýl pre Českú republiku a Slovensko,  portálu Forbes prezradila 10 tipov, ako sa správne obliecť na pracovný pohovor. Všeobecne platí, že pri základných kusoch oblečenia volíme tmavé biznis farby – čiernu, tmavo šedú a tmavo modrú. Čo sa týka jednotlivých kusov oblečenia, vždy by sme mali klásť dôraz na saká s dlhým rukávom. Naopak, vyhýbať sa treba pruhom či iným výrazným vzorom. Vítaný je top s konzervatívnym výstrihom, napríklad lodičkovým alebo okrúhlym.

Dôležité sú aj doplnky

V žiadnom prípade si na pohovor neobúvajte tenisky. Gabulová radí, aby ste siahali po pohodlných uzatvorených lodičkách s podpätkom, samozrejme, čistých a udržiavaných. Ideálnou farbou je opäť čierna, no do úvahy prichádza aj hnedá alebo béžová, ak ladí s celkovým outfitom. V rovnakých odtieňoch voľte i kabelku, poprípade aktovku na počítač a dokumenty, najlepšie koženú.

Aby ste ale na človeka, ktorý vám ponúka voľné pracovné miesto, nepôsobili fádne, oživte svoj outfit jemnými dopnkami, akými sú šatka, šál, perlové, zlaté či strieborné šperky alebo elegantné hodinky. Nezabudnite však ani na decentné líčenie a upravenú manikúru, ktoré môžu pri vašej prezentácii poriadne zavážiť.

Na koniec snáď už len dodávame, že pokiaľ sa uchádzate o nové zamestnanie, držíme vám palce, aby všetko dopadlo podľa vašich predstáv! :)

Zdroj: forbes.cz | Foto: depositphotos.com