Flo Rida, Snoop Dogg a najnovšie Sean Paul. Aj s týmito svetovými menami sa spája spevácke duo Twiins, ktoré v týchto dňoch uverejnilo nový videoklip ,,Hey Boy! (Why Do I Bother?).

Čo povedať? Slovenské sestry opäť zavítali do vysokých kruhov showbiznisu a zas to posrali na plnej čiare. Po vzhliadnutí klipu sa chce nejednému nadšencovi kvalitnej hudby vracať, o vizuálnom zážitku nehovoriac. Kým v úvode si možno poviete ,,úúúúúúúú, toto bude luxusné“, po pár sekundách diskotékových sračkotónov už máte chuť vytrhať týmto mladým ženám všetky umelé mihalnice. Z klipkania očami máme ešte teraz prievan v izbe a toľko presvietených, farebných scén nemala hádam ani Katy Perry v cukríkovom klipe ,,California Gurls“. Je mrzké, že dievčence chcú pôsobiť sexy a evidentne aj rozkošne, no v mnohých obrazoch majú bližšie k ľahkým devám z filmov pre nadržaných dospelých. Chýba mi tu už iba scéna, kde sa vyzlečú, roztiahnu nohy a ,,Hey Boy“ sa na ne vrhne ako na lacné kuracie cecky z Lidla v akcii. Sorry dámy, toto nie.

Veľmi ma mrzí, že už aj Twiinsky prepadli vykrádaniu samých seba (rozumej pesničky na jedno kopyto) a takmer okopírovali svoj vlastný klip spred XY rokov, kedy boli ešte šumné dievky spievajúce o svojom sesterskom vzťahu. Dve postavy, jedno ,,meniace“ sa pozadie a tancovanie. To všetko sme už u sestier videli a bolo to kategoricky lepšie, ako tento odpad. Keby sa vtedy alebo o dva – tri roky neskôr poobliekali do kreácií, ktoré majú v klipe so Seanom Paulom bez Seana Paula, možno by to pôsobilo prívetivejšie ako teraz a.k.a stará chcela mladou byť. Pri cestách do Ameriky chodievajú evidentne čerpať od Nikoly Weiterovej vzhľad transky (tomu sa tentokrát celkom vyhli) a tanečné choreografie (povinne dotrénovať!), no v tridsiatke už na Slovensku v podobných odevoch pôsobia skôr trápne než sexy. Treba si uvedomiť, že sme malá, puritánska krajina a keď už chce niekto preraziť za hranicami, je nutné natočiť klip, ktorý nevyzerá ako lyrics video bez textu.

Neviem či ma viac zabíjajú nadpojené lietajúce vlasy s ružovým nádychom, vlnenie sa s rukami nad hlavou alebo stojaca motorka Vespa na dvoch stojančekoch s dvojičkou na sedadle. To už nevydalo ani na ilustrované ,,jazdenie po ulici“? Keď ,,tá“ (momentálne ich nerozoznám), ktorá má na sebe rifľovo- tylový ,,komplet“ lezie ehm… sexy k zemi, aby roztiahla nohy a trochu sa natriasla, opakovane sa za ňu cítim naozaj trápne. Vždy si totiž spomeniem na Christinu Aguileru a klip k skladbe ,,Dirrty“ či tancujúcu Britney. Mám pocit, že keď sa v sprche skláňam k členkom, aby som si oholila nohy, robím to viac eroticky ako nemravné sestry v klipe.

Minútku pred koncom som začala reálne uvažovať či by sa toto šialenstvo skončilo, keby bola opierajúca sa dvojička o grafickú výškovú budovu zhodená dole. Obávam sa však, že večne poletujúcimi rukami a spomínanými mihalnicami by sa jej podarilo vzlietnuť a nepríčetne by sa na nás škerila aj naďalej. Taká škoda produkcie Twiins. Aj pekné sú, nepochybujeme, že aj celkom milé, no ich klipy sú čím ďalej, tým trápnejšie. Hrať sa na luxusné a krásne pipky z Ameriky sa dá aj na Pokeci, netreba to siliť aj pred tými, ktorí vám nepošlú RPčku. 🙂

Video: Youtube, Foto: Facebook