Každá žena túži byť krásna a vyzerať príťažlivo. Kim Kardashian West, Renée Zellweger, Jennifer Aniston, ale aj Angelina Jolie už vedia ako na to! Všetky tieto krásky celebritného sveta sa totiž upísali Atkinsonovej diéte!

My ženy sme so svojou postavou neustále nespokojné. Najnovšie nás môže v zhadzovaní prebytočných kíl inšpirovať americká hviezda- Kim Kardashian West, ktorá sa v decembri stala druhýkrát mamou a opäť pribrala cez 20 kíl. Keďže sa od celebrity, akou je Kim, akosi očakáva, že bude čo najskôr vo forme, pomocnú ruku jej podal team Atkinsonovej diéty. Kim ju držala aj v roku 2013 po pôrode dcérky North. A podľa jej vlastných slov bola veľmi spokojná!

V čom spočíva podstata Atkinsonovej diéty?

Atkinsonova diéta je nazvaná podľa dr. Roberta Atkinsona a je založená na obmedzení príjmu sacharidov. Je to z dôvodu, aby sme obmedzili ich ukladanie do tukov a taktiež podporili ich spaľovanie. Diéta má dve fázy- úvodnú, kedy je povolený prísun sacharidov iba 20 g denne a druhú, kedy sa môžu začať postupne pridávať do jedálnička.

Ako fungovať pri Atkinsonovej diéte?

Pri tejto diéte môžete konzumovať tučné jedlá, napr. mäso, mäsové výrobky, hydinu, ryby, vajcia, tučné syry, smotanu, vajcia, orechy, semiačka, zeleninu.. Základom všetkého je obmedziť prísun sacharidov. Keďže sa však nachádzajú takmer vo všetkom, je dôležité eliminovať aspoň tie najväčšie ,,bomby“. Vylúčiť by ste mali cukor, múku a výrobky z nej, ryžu, kukuricu, zemiaky. Zeleninu by ste mali uprednostňovať pred ovocím, ktoré by ste mali konzumovať v minimálnej miere.

Plusy a mínusy Atkinsonovej diéty

Aké sú plusy najobľúbenejšej celebritnej diéty? Má čiastočne podložený vedecký základ, strava je založená na odporúčaní zdravej a pestrej výživy, rýchlo redukuje hmotnosť, odporúčané potraviny sú ľahko dostupné, je možné ju dodržiavať aj pri stravovaní v reštauráciach!

Aj keď diéta vyzerá na prvý pohľad dobre, nikdy nesmiete zabúdať na to, že je to len diéta! Aj pri jej ukončení hrozí neslávny jojo efekt a vyčítaný jej je taktiež príliš obmedzujúci jedálniček. Atkinsonova diéta je založená na vysokom podiele tukov, a to vedie k zvýšeniu cholesterolu v tele. Keďže niektoré potraviny chýbajú, telo ma nedostatok minerálov, vitamínov, vlákniny a antioxidantov. Ďalej sa môže dostaviť zápcha a nadúvanie, bolesť hlavy, oslabenie imunitného systému a odvodnenie organizmu.