Ak ste si mysleli, že bežiaci pás je iba na behanie, tak ste sa mýlili. Zatiaľ čo Vy ste pomaly odrátavali minúty nie príliš záživného behania, iné ženy spojili cvičenie na pevnej zemi s bežiacim pásom a vzniklo z toho niečo zaujímavé. Tento článok prezradí hneď niekoľko typov ako oživiť nudnú rutinu a zakomponovať do nej tri cviky, ktoré spĺňajú dve podmienky: nepotrebujete pri nich behať a takisto Vám nezlomia krk.

 

1. Výpady pri chôdzi

Vykonávať tento typ výpadov je vo väčšine prípadov nemožný – zriedkakedy máte okolo seba dostatok priestoru a keď už ho aj máte, tak sa Vám do cesty stavajú nič netušiaci okolo cvičiaci. Pridanie bežiaceho pásu do rovnice tieto problémy razom odstráni a Vy budete môcť vyťažiť z každého výpadu maximum.

Postup: postavte sa na pás s rozkročenými nohami na šírku bokov. Rýchlosť pásu nastavte na zhruba 5km/h a s rukami pri hrudi sa pomaly dajte do výpadov (koleno by sa malo ohnúť aspoň o 90°). Pre zameranie sa na harmstringy môžete nastaviť sklon na 5%.

2. Planking pri chôdzi

A Vy ste si mysleli, že planking je náročný! Táto variácia obtiažneho cviku posilní Vaše ramená ako žiadna iná a popri tom dá zabrať ešte aj Vašim stabilizujúcim svalom na bokoch.

Postup: rýchlosť pásu nastavte na 1.5-3 km/h, prejdite zaň a dajte sa do pozície na planking. Trup sa snažte udržiavať v jednej priamke a rukami pomaly začnite kráčať smerom vpred. V tejto pozícii sa snažte zotrvať počas celého trvania cviku.

3. Krabia chôdza

Mnohí si môžu tento cvik pamätať ešte zo školských rokov. Ak s ňou však nie ste oboznámený, tak nezúfajte. Krabia chôdza sa v niečom podobá predošlému cvičeniu. Na rozdiel od neho ale okrem telesného jadra posilňuje aj harmstringy a tricepsy (alternatívou k tejto polohe je krabia chôdza do strán).

Postup: postavte sa za zapnutý pás (1.5-3 km/h) do pozície kraba, čiže nohy s pokrčenými kolenami vystrite pred seba a váhu tela postavte na ruky. S telesným jadrom vo vzduchu začnite rukami kráčať smerom vpred (na opačnú stranu ako sa pozeráte).

Pokiaľ ste počas tréningu na bežiacom páse zvyknutí pozerať televíziu, alebo prípadne na tipovanie na Váš obľúbený šport, tak tieto cviky asi nebudú pre Vás. V opačnom prípade si ale zrejme prídete na svoje. Cvičenie na páse môže byť pre nováčikov vzrušujúce a vniesť do rutiny trochu rozmanitosti. Okrem spomínaných troch cvikov ešte existuje aj zopár ďalších, ako napríklad vytáčky do strán, kliky či vzpieranie. Pri dlhšom cvičení môžete nepochybne počítať s množstvom spálených kalórií.

Foto: Pinterest