Prečo nejdú tie zasrané kilečka dole? Existuje tajná formulka, ktorá by zúžila boky či stehná a donútila váhu ukazovať prijateľnejšie číslo? Nie, neexistuje! Ale existuje zopár typických prekážok, ktoré sťažujú cestu za štíhlou figúrou takmer každej žene. Čo teda bráni ženám v chudnutí? [sociallocker]

1. Čert sa skrýva v kalóriách

Ženy, ktoré majú problémy s chudnutím, nevedia odhadnúť, koľko kalórii prijímajú. Aj keď to znie zjednodušene, je to pravda. Kedy ste sa naposledy pozreli na informácie o výživovej hodnote toho, čo kupujete a denne konzumujete? Ak už dávno nie, mali by ste tak urobiť. Vedeli ste napríklad, že balíček máčaných sušienok má aj 600 kalórii, balíček solených arašidov aj 700 kalórii a dva deci vína 140 kalórii? Ak vám tieto čísla veľa nehovoria, odporúčaný denný príjem kalórii pre ženu je 1800-2000.

Ako teda prekonať túto prekážku? Jednoducho. Každá kupovaná potravina by mala na obale obsahovať informáciu o výživovej hodnote. Už len to, že na toto číslo mrknete očkom vám odhalí, ktoré maškrty vo vašom jedálničku robia väčšinu škôd. Možno nakoniec zistíte, že jete celkom zdravo a vaše kalórie dvíha jedna či dve položky, ktoré treba obmedziť. A vaša váha pôjde krásne dole.

sladké

2. Popretie

Ženy, ktoré majú problémy s chudnutím, nevedia, koľko toho denne zjedia. Samozrejme, kto má čas sa zamýšľať nad všetkým, čo si cez deň vloží do úst? Máme predsa celú hromadu iných povinností, na ktoré treba myslieť. Alebo si možno len nechceme pripustiť, že sme pred obedom či po večeri chrúmali to či ono. Avšak práve popretie a nevedomosť môžu totálne sabotovať snahu o chudnutie.

Ak máte podozrenie, že k sebe ohľadom jedla nie ste úplne úprimná, skúste toto. Po dobu dvoch dní si poctivo zapisujte všetko, čo zjete alebo vypijete. Jedzte normálne ako vždy, len si so sebou noste zápisník a všetko si značte. Dopracujete sa k zoznamu jedla a nápojov, ktoré si môžete prepočítať na kalórie. Pamätajte, odporúčané denné kalórie pre ženu sú 1800 až 2000 kcal. Ak vám vyjde číslo vyššie ako 2000, žiadne chudnutie sa zrejme konať nebude.

3. Mäso nie, keksíky áno?

Ženy, ktoré majú problémy s chudnutím, si dávajú pozor na tučné, ale nie na sladké. Vyhýbate sa mäsu, mastnému a vyprážanému, no zjete denne viacero sladkostí? Potom patríte do skupiny, ktorá nahrádza tuky cukrami, a pritom z nadbytku cukru sa priberá rovnako ako z nadbytku tuku. Keď zjete rezeň, môžete prijať rovnaké množstvo energie ako z dvoch sladkých tyčiniek.

Preto netreba hádzať vinu len na tuk alebo olej. Treba sa pozrieť na svoje stravovanie ako celok a porozmýšľať, čo v ňom nefunguje. Všetko sa dá napraviť, len treba prísť na to, čo napraviť.

Ak patríte k tým šťastným, ktoré schudnú kedykoľvek sa im zachce, gratulujeme a len tak ďalej… A čo odkazujeme zvyšku žien? Vaša vysnívaná postava je na dosah! Stačí len urobiť správne zmeny a držať sa ich. 🙂 [/sociallocker]