Preslávil sa ako verný poskok Katky Brychtovej v kedysi mimoriadne populárnej relácii Pošta pre teba, kde stvárňoval poštára Janka. Dnes žne úspech ako standupista a komik, ktorý si neberie servítku pred ústa a nebojí sa rýpnuť si do kohokoľvek. Najnovšie si vzal na pretras interpretov našej rapovej scény.

Ján Gordulič si vo svojej najnovšej časti satirickej šou Ťažký týždeň zobral na paškál známych slovenských raperov, o ktorých, ako už iste tušíte, sa nevyjadroval práve najlepšie.

Čávo, ktorý zedol rap

„Pozrieme sa dnes na aktuálnu situáciu na slovenskej rapovej scéne, aby ste aj vy vedeli, od koho kopíruje naša skazená mládež slangy a to otrasné oblečenie,“ uviedol divákov do deja po novom už zrejme aj módny guru Gordulič, pričom začal, samozrejme, od toho najlegendárnejšieho, a teda Rytmusa. „Predstavíme si človeka, ktorého nedobehnete, ani keby ste mu išli naproti. Čáva, ktorý rap zedol skôr, ako sa dnešní raperi naučili jesť príborom,“ prehovoril standupista a následne s iróniou vypichol pár momentov z Patrikovej kariéry.

Ego, Kali či Spirit

Druhým pánom na holenie sa stal Paťov kolega z Kontrafaktu Ego. „To je ten, čo vám posledných sedem rokov každé leto vyručal dieru do hlavy s jeho letnou hitovicou. Keďže aj on žije len raz, povedal si, že je škoda počúvať len dobrú hudbu. Postavil teda štúdio a dal možnosť nahrať si pesničku mladým, povedzme, že talentom, a vydal kompiláciu Podzemgang,“ týmito slovami však Jano urazil napríklad aj speváčku Simu, ktorá vzišla práve s Egovho Podzemgangu.

Bývalý poštár nezabudol spomenúť ani Kaliho. „Aj Kali má, bohužiaľ, vlastné nahrávacie štúdio a, bohužiaľ, podporuje mladých umelcov,“ čím narážal na spevácku kariéru exfarmára Rezu Giviliho. Okrem menovaných Gordulič rozoberal i ďalších raperov, ako Pil C, Vec či Majk Spirit. Všetky jeho slová si môžete pozrieť v priloženom videu.


Zdroj: Aktualiy.sk | Foto: Instagram/rytmusking, Facebook/KALI- KONEC JE NOVY ZACIATOK, Ján Gordulič (oficiálna stránka), YouTube