Poznáte to. Po hodinách hladu konečne niečo zjete a okamžite sa cítite ako balón. Okrem toho, že vám nafúknuté bruško pridáva kilá a nevyzerá dobre ani v obtiahnutom oblečení, spôsobuje aj nepríjemné kŕče a bolesti. Ak už viac nechcete zažiť tento obtiažny pocit, vyvarujte sa často opakovaným chybám.

 

1. Príliš veľa jedla naraz

Ak sa nestíhate najesť a podarí sa vám skonzumovať len dve-tri jedlá za deň, skúste to zmeniť. Bez rovnomerného prísunu správnej dávky jedla môžete ostať vyhladovaná, čo automaticky vedie k požitiu veľkého množstva potravín za malú chvíľku. Aj toto je jedným z dôvodov, prečo sa vám bruško nafúkne a pociťujete bolesť.

2. Krátke odstupy medzi jedlami

Na jednej strane nie je vhodné, aby ste mali medzi jedlami príliš veľké rozostupy, no na strane druhej nie sú zdravé ani priveľmi krátke. Zdravý životný štýl nám diktuje jesť päť až šesťkrát do dňa, no nie každú hodinu. Spravte si medzi jedlami dvoj až trojhodinovú pauzu, aby ste stihli vytráviť predchádzajúce jedlo.

3. Tesné oblečenie

Potrpíte si na priliehavých outfitoch, ktoré zvýraznia všetky vaše krivky? V tom prípade sa nečudujte, že máte žalúdočné problémy. Či už sú to nohavice s úzkym pásom, sukne alebo len silónky, všetko čo vám sťahuje pás a brucho vám môže spôsobovať nafukovanie. Noste radšej voľnejšie oblečenie, v ktorom sa budete cítiť príjemne.

ppp

4. Nevhodné kombinácie

Palacinky s klobásou či jablkový koláč so zemiakovými plackami? Ak kombinujete nesprávne potraviny, môže to byť ďalším dôvodom nafúknutého bruška. Nevhodné kombinácie sú napríklad ovocie spojené so zeleninou, ovocie a orechy, bielkoviny a škroby, bielkoviny a ovocie.

5. Perlivé vody

Síce sú nesladené minerálky veľmi dobrým oživením pitného režimu, nemali by ste ich piť po celý deň. Vhodné sú na spestrenie, no mali by ste sa im čo najviac vyhýbať. Bublinky totiž nie sú práve tou najvhodnejšou alternatívou pre ploché bruško.

Zdroj: Flickr