Vianoce sú doslova za dverami a po singloch od Mira Jaroša a Nely Pociskovej, Adama Ďuricu, Emmy Drobnej či Dominiky Mirgovej prispeli svojim dielom k najkrajším sviatkom aj herci z Novej scény. 15 umelcov sa rozhodlo dať skladbe ,,Búvaj dieťa krásne“ nový šat a práve vďaka ich verzii kultovej koledy vznikla úplne nová pesnička, ktorá však rozdelila poslucháčov na dva tábory. 

Mirka Partlová, Patrik Vyskočil, Romana Dang Van či Dávid Hartl, to je len zlomok hercov z Novej scény, ktorí sa zoskupili vo vianočnom projekte obľúbeného divadla, aby spolu naspievali jednu z najkrajších vianočných kolied ,,Búvaj dieťa krásne“. Kým jedni poslucháči sú z novej modernej verzie nadšení, iní ju prirovnávajú k dnes už kultovému markizáckemu zoskupeniu, ktoré sa zhostilo legendárnej skladby od Lionela Richieho a Michaela Jacksona ,,We Are The World“. Z koledy sa vraj stala ,,prekombinovaná popová odrhovačka“, ktorá sa podľa slov jedného z komentujúcich nedá počúvať.

,,Stáva sa už tradíciou, že v predvianočnom čase mladí umelci Divadla Nová scéna naspievajú vianočný pozdrav – vianočnú pieseň. Tento rok vám chceme advent spríjemniť špeciálnou úpravou hádam najznámejšej vianočnej piesne Búvaj dieťa krásne. S nápadom hudobne sa pohrať s touto skladbou prišla Mirka Partlová, náš hudobný guru Ľubomír Dolný jej dal skvelé aranžmán a na svete je skladba, ktorá poteší každého,“ uvádza na svojom oficiálnom Facebooku Divadlo Nová scéna. Nuž, utvorte si názor samé, nám sa táto verzia celkom pozdáva. :)

Foto: Instagram, Facebook Video: YouTube