Slovenskom otriasla zdrvujúca správa o tragédii odohrávajúcej sa na východe našej krajiny. V Michalovciach došlo k nešťastnej autonehode, ktorá mala ten najhorší možný koniec. K celému prípadu sa vyjadrila aj Polícia Slovenskej republiky.

Zdrvujúca udalosť sa odohrala v stredu za bieleho dňa o jedenástej hodine v centre mesta Michalovce, kde došlo k zrážke motorového vozidla s len 6-ročnou cyklistkou prechádzajúcou cez priechod pre chodcov. Náraz bol však tak silný, že mal malé dievčatko odhodiť o niekoľko metrov ďalej a tým mu spôsobiť zranenia, ktorým napriek príchodu záchranných zložiek, bohužiaľ, podľahlo. Následná dychová skúška 85-ročného vodiča mala negatívny výsledok.

Polícia prosí o pomoc

Na margo nešťastnej udalosti sa ľudia zákona rozhodli prehovoriť priamo k rodičom. „Naučte vaše dieťa správne prechádzať cez cestu, venujte im pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách. Je dôležité, aby dopravnej výchove svojich detí od najútlejšieho veku venovali veľkú pozornosť a sami im boli príkladom,“ znelo poučenie, z ktorého by sme si mali všetci zobrať príklad.

Neskôr polícia dodala aj dôvod, prečo je potrebné nezanedbať poučenie o správaní v cestnej premávke: „Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo. Pre svoj malý vzrast má obmedzený výhľad na vozovku a aj pre vodičov je v hustej premávke ťažšie spozorovateľné. Aj malá chvíľka nepozornosti môže viesť k tragédii.

Foto/Zdroj: Policia SR