Psy a malé deti je kombinácia, s ktorou mnohí nesúhlasia, zvlášť čo sa týka bojových plemien. Niektoré rodiny sa ale búria a vyhlasujú, že všetko záleží od výcviku, pričom tvrdia, že ľudia majú len zbytočné predsudky. Mladý pár z Anglicka zrejme taktiež zastával podobný názor, avšak kruto naň doplatil.

Dan McNulty a Amy Litchfield majú za sebou obrovskú tragédiu. Len pár dní po tom, ako sa ešte v novembri 28-ročná žena vrátila so svojím synčekom Robenom z pôrodnice, sa s nevinným  drobčekom museli spolu s partnerom rozlúčiť. Za všetko mohli ich psy Fizz a Dotty.

Stafordširské bulteriéry totiž zaútočili na 5-týždňové dieťatko, ktorému doslova prehrýzli hlavu. Rodičia síce okamžite zavolali záchranku, načo bol Reuben následne prevezený do nemocnice, avšak jeho malé telíčko a hlavička neboli natoľko silné, aby útok prežili. Po tom, ako, bohužiaľ, malý chlapček zomrel, boli obaja psy utratení. Rodičov vraj najprv polícia zatkla za podozrenie z nedbanlivosti dieťaťa, no po vyšetrovaní ich prepustila na slobodu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Stafordširský bulteriér (ilustračná foto)

Zdroj: metro.co.uk | Foto: Wikipedia, depositphotos.com