Opäť veľký šok na hudobnej scéne. Vo štvrtok v Tampe na Floride opustil tento svet zakladateľ legendárnej rockovej skupiny Marty Balin, ktorý sa dožil úctyhodného veku – 76 rokov. Spevákov hovorca Ryan Romenesko to oficiálne potvrdil nasledujúci deň, a teda v piatok. 

Príčina smrti zatiaľ nie je známa. Spevák však skonal pri prevoze do nemocnice, čím sa pridal k ďalším dvom pôvodným členom kapely Paulovi Kantnerovi a Signe Anderson, ktorí zomreli v roku 2016.

rockova legendaMarty Balin bol zakladateľom a frontmenom skvelej rockovej skupiny Jefferson Airplane, ktorá bola dokonca v roku 1996 uvedená do Rokenrolovej siene slávy. Spevák sa okrem toho považoval za hlavného umelca majúceho výrazný vplyv na typickú podobu rockovej hudby v 60. rokoch minulého storočia. Vlastnil tiež klub, kde jeho skupina vystupovala popri iných kapelách.

Ak vám jeho meno nič nehovorí, možno vám pomôžu skladby, ktorými sa skupina Jefferson Airplane preslávila, pričom veľmi populárnymi boli ich balady „Today“ a „Miracles“. Marty má na konte aj niekoľko sólových hitov, ako napríklad „Hearts“ alebo „Atlanta Lady“.

Zdroj: rollingstone.com, Youtube| Foto: Instagram