O vzťahoch čítame v magazínoch, pozeráme romantické filmy, počúvame rady od známych a na základe toho si vytvárame umelé pravidlá, ako by mal ideálny vzťah vlastne vyzerať. Ak sa však budeme snažiť dohnať partnerstvo do naškrobenej dokonalosti, môže sa nám to kruto vypomstiť.

Tu je 5 stereotypov, na ktoré by ste mali urýchlene zabudnúť:

Na začiatku vzťahu musí byť vášeň

Nie všetky vzťahy začínajú obrovskou eufóriou. Je dôležité všímať si nielen vzrušenie a iskru, ale aj pocit istoty a pohodlia, ktorý pri danej osobe cítite. Pre silný vzťah je oveľa dôležitejšie, ak sa môžete spolu smiať a dôverovať si. Po čase totiž prvotná iskra a eufória vyprchajú a vám ostane práve pocit pohodlia a istoty, ktorý váš vzťah utuží.

Štastní môžete byť len ak máte rovnaké záujmy

Každý človek má svoje vlastné záujmy a záľuby. Nemyslite si, že ak milujete operu a váš potenciál partner je fanúšik futbalu, nebudete mať spolu o čom hovoriť a tým pádom spolu nebudete šťastní. Práve naopak – rozdielne záujmy vás urobia zaujímavejším v očiach vášho partnera a budete sa dlhšie spoznávať a objavovať na sebe stále niečo iné.

Partneri, ktorí sa majú naozaj radi, majú radi aj rodinu toho druhého

Neočakávajte od partnera, že bude milovať vašu rodinu tak, ako miluje vás. To platí aj pre vás – nemusíte jeho rodinu nadovšetko zbožňovať. Do vzťahu idete len s ním, avšak, ako sa hovorí, beriete si pri tom aj celú jeho rodinu. Je prirodzené, že vám niektorí členovia nebudú ako ľudia sedieť, avšak vždy je slušné naučiť sa ich rešpektovať a vašu snahu ocení aj partner.

Štastné páry sa nehádajú

Ľudia, ktorí sa nikdy nehádajú, sa jednoducho nestarajú a daná vec ich nezaujíma. Páry bez problémov alebo aspoň drobných nedorozumení sú zvyčajne na ceste k rozpadu. Nehovoríme, že niekoľkodňové hádky alebo nadávanie sú v poriadku, ale malé spory patria do každého zdravého vzťahu ako soľ. Stávajú sa všetkým a prostredníctvom nich sa vy a váš partner naučíte lepšie si porozumieť. A udobrovanie je vždy pekné ;)

Páry robia všetko spolu

Ak si myslíte, že páry vždy robia veci len spoločne, žijete v ilúzii. Skôr či neskôr, každý človek chce tráviť nejaký čas osamote alebo v kruhu svojich priateľov, bez partnera. Pre vzťah to však neznamená žiadnu hrozbu, práve naopak, v harmonickom vzťahu, v ktorom si partneri rozumejú, si dokážu navzájom poskytnúť osobný priestor. Neobviňujte seba ani partnera ak občas máte chuť byť od seba, je to prirodzené a neznamená to, že ste prestali jeden druhého ľúbiť. Dokonca vám to môže pomôcť vdýchnuť novú iskru do vzťahu a budete si vzácnejší.

Zdroj / Foto: brightside.com