Slováci v tom majú jasno, medzi ich najobľúbenejšie televízne programy patria jednoznačne dva zábavné seriály, ktoré vysiela Televízia Markíza. Fanúšikovia sú z nich nadšení, takmer každá časť láme rekordy sledovanosti. Sledujete ich aj vy? 

Televízia Markíza je v tomto období veľmi spokojná, nakoľko jej dva seriály Oteckovia a Susedia sú nadmieru úspešné. Znovuzrodení Susedia dokonca lámu rekordy totálnej sledovanosti, preskočili dokonca aj Televízne noviny. O nič horšie na tom nie sú ani Oteckovia, ktorí sú vo svojom čase tiež najsledovanejším programom na Slovensku.

Niekto by si myslel, že počet divákov sa bude s pribúdajúcimi časťami znižovať, no opak je pravdou a Susedov si pozrie stále viac ľudí. 29. januára sa stali najsledovanejším programom dňa, čo Markízu a najmä tvorcov neskutočne teší. Piatu epizódu s názvom ,,Voľby“ si pozrelo takmer 700-tisíc Slovákov, čo je naozaj úctyhodné číslo.

Oteckovia aj po niekoľkých častiach dokážu k televíznym obrazovkám prilákať státisíce Slovákov, ktorí sa radi zabavia v podvečených hodinách. 29. januára si epizódu pozrelo viac ako pol milióna divákov, čo je taktiež obrovský úspech. Markíza tak vďaka týmto projektom dosahuje neuveriteľné čísla sledovanosti a rekordné trhové podiely. Zdá sa, že diváci majú jasno v tom, čo chcú pozerať a svoje obľúbené programy si nenechajú takmer nikdy ujsť. Susedia by sa podľa ľudí dokonca mohli vysielať častejšie, no tvorcovia sa boja, že ak by časti točili rýchlejšie, neboli by také kvalitné.

Úspech oboch programov spočíva najmä v dobrom obsadení hercov a v humore, ktorého je v seriáloch neúrekom. Vďaka týmto číslam je jasné, že Slováci sa chcú po pracovnom dni uvoľniť a zabaviť, k čomu im pomôžu nielen Oteckovia, ale najmä Susedia. Zostáva len dúfať, že z televíznych obrazoviek tak skoro nezmiznú.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/Oteckovia/Susedia/freepik