Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, ktorý Slovák alebo Slovenska sa môže pochváliť najväčším počtom „followerov“ na svojom Instagrame? Nuž, pomyselnou kráľovnou či kráľom jednej z najobľúbenejších sociálnych sietí u nás však prekvapivo nie je Zuzana Plačková ani raper Rytmus!

Prvenstvo totiž patrí pôvabnej Bratislavčanke Lucií Javorčekovej, ktorá sa objavila v jednej časti jojkárskeho Paneláku. Napriek tomu, že jej meno sa neskloňuje v slovenských médiách, na Instagrame ju sleduje takmer milión použivateľov! Pýtate sa, ako je to možné?

Odpoveď je jednoduchá – krása. Rodáčka z Bratislavy sa totiž môže pochváliť dlhými nohami, hustou hnedou hrivou a najmä bujným poprsím, ktorému nevedia odolať nielen tunajší chlapi. Paradoxom však je, že dnešná „social-media star“ donedávna ani len netušila, že ju jedného dňa budú živiť se*i „svojky“. Brunetka, ktorá je totiž 9 rokov šťastne vydatá priznáva, že k modelingu ju priviedla svadobná fotografka: ,,Povedala mi, že som fotogenická a že by som to mala skúsiť. Prihlásila som sa na stránku, ktorá spája ľudí z módneho biznisu, pridala pár fotiek a tak prišli prvé spolupráce. Neskôr som už mala vytvorené portfólio a dostala som sa k stránke model-kartei.de na ktorej boli zaregistrovaní fotografi, vizážisti, modelky a klienti. Ponúkali platenú prácu a mohli ma kedykoľvek osloviť.“

Za svoju popularitu však vďačí najmä zahraničným facebookovým stránkam s miliónmi fanúšikov, ktoré začali jej fotografie šíriť ako vírus. Netrvalo dlho a slovenskej „femme fatale“ tak začalo na Insta rásť číslo, o ktorom môžu naše celebrity len snívať. Medzi jej najväčších fanúšikov patria jednoznačne Taliani, ktorí ju istý čas pozývali na tie najvychytenejšie VIP párty, a tak precestovala celú krajinu.

Lucia však nelieta v oblakoch a rozhodne nepatrí medzi prvoplánové krásky. Napriek tomu, že muži z celého sveta jej „ležia pri nohách“, oči má od svojich šestnástich len pre jedného: ,,So svojim manželom chcem zostarnúť. Poznáme sa polovicu života, sme spolu 24 hodín denne, nemáme pred sebou žiadne tajomstvá a všetko riešime spoločne.“ Okrem obrúčiek však dvojicu spája aj dcéra Lenka, ktorá je momentálne druháčka.

Lucia Javorčeková

Zdroj: Emma magazín | Foto: Instagram, YouTube