Časy sa menia a mení sa aj životný štýl, hodnoty i spoločenské priority. Určité veci však zostávajú stále rovnaké, napríklad očakávania ženy od muža, vlastnosti, ktorými by mal správny chlap byť obdarený. Veru, ako aj v tej najdávnejšej minulosti, aj dnes ženy túžia po mužovi s veľkým M. Aký by mal teda byť?

Aj tá najemancipovanejšia žena v kútiku duše sníva o chlapovi, pri ktorom sa bude cítiť bezpečne, a pri ktorom si bude istá, že sa kedykoľvek môže oprieť o jeho pevnú hruď. Sníva o mužovi, ktorý ju v prípade zmätku v jej hlave upokojí a usmerní. Správny muž v  ženských predstavách vie, čo sa patrí, je slušný a galantný nielen k nej, ale k celému okoliu. Dbá o svoj výzor, má čisté nechty a topánky, upravené vlasy, príjemne vonia a pritom stále zostáva CHLAPOM, teda pohľad na neho nás neprivádza do pomykova a zvláštnej neistoty, ale vyvoláva sympatie a záujem o jeho pozornosť. A to ešte nie je všetko…

Od muža žena očakáva, že bude šikovný, postará sa o svoju rodinu po finančnej stránke a urobí všetko pre to, aby sa jeho rodina neocitla na dne, práve naopak. Znamená to, že muž s veľkým M myslí vždy o krok dopredu a s ohľadom na povahy a potreby členov svojej rodiny správne predpokladá, vyhodnocuje, plánuje budúcnosť. Pritom všetkom zostáva empatickým, chápavým, vtipným,… mužom, ktorým sa každá žena rada pochváli pred rodičmi či priateľkami. Že od muža očakáva žena akosi priveľa? Lenže ani ONA nemá na svojich pleciach naložené málo, možno aj o čosi viac. Veď nie nadarmo sa hovorí, že muž je hlavou a žena korunou na nej. Dokonca aj tento článok je adresovaný skôr ženskému pokoleniu ako samotným mužom. Určený je všetkým matkám, ktoré vychovávajú svojich synov. Práve ony sú totiž tie, ktoré môžu obohatiť trh mužmi s veľkým M. Veru, najmä od nich závisí, či vychovajú zo svojho synčeka chlapa, o ktorého sa raz jeho žena bude môcť oprieť ako o pevný strom alebo len takého, ktorý sa pre svoju ženu stane ťažkým bremenom, ktoré bude roky bezmocne nosiť na pleciach. Nepochybujte, že ak sa vám podarí tá prvá verzia, budete raz za svoju snahu určite odmenené pozornosťou, rešpektom, láskou syna i nevesty a pocitmi vlastného uspokojenia.