Radi si pri sledovaní televízie alebo čítaní knihy ujedáte z nejakých dobrôt? Zhrýza vás však pocit, že zemiakové lupienky či arašidy nie sú práve najzdravšie, nehovoriac o sladkostiach zakúpených v obchode? Poradíme vám skvelú maškrtu, ktorá chutí vynikajúco a na prípravu je absolútne nenáročná!

Stačí ak rozpučíte 4-5 banánov, pridáte ovsené vločky, na drobné kúsočky nakrájanú horkú čokoládu a hrozienka, podľa možnosti z našej slovenskej výroby. Môžete prisypať aj trochu škorice. Celú hmotu dobre premiešate, najlepšie rukou, aby sa ingrediencie pekne spojili a na plech vyložený papierom na pečenie vyformujte z pripravenej masy malé placky. Tie následne upečiete na 200 stupňoch už za 10-15 minút a môžete si byť isté, že sa nebudete môcť dočkať až lahodné kolieska vychladnú.

Urobte si skvelú pochúťku
Urobte si skvelú pochúťku

Ak máte vy a vaši najbližší maškrty radi, voňavé a zdravé placky budú z tanierika miznúť nadzvukovou rýchlosťou. A ak by nejaké predsa len ešte zostali, vaši drahí si ich ochotne pribalia do tašky, aby si ich mohli dopriať aj mimo domova. Ale nerobte si ilúzie, nezostane celkom nič. :) Celá príprava trvá približne pol hodinky.