Motto, že každý správny muž by mal vyzerať ako drevorubač, smrdieť po whisky a cigarách je dnes už len mýtom. Spoločnosť si vyžaduje, aby sa o seba chlap dokázal postarať a dbal na svoj zovňajšok. Aká je však hranica medzi prirodzenou a prijateľnou starostlivosťou a kedy už prekračuje medze?

Povedzme si úprimne, že každá jedna z nás si pri pohľade na vyšportovaného muža na obálke časopisu povzdychne a povie si: „Ach, kiežby aj ten môj..“ Uvedomujete si však, čo taký život s „dokonalým chlapom“ obnáša?

NA BOJISKU

Používanie rôznych kozmetických prípravkov ako sú parfumy, dezodoranty a podobné záležitosti sa stali samozrejmosťou a základom osobnej hygieny moderného muža. Avšak čo by ste povedali, ak by váš partner zabral odkladací priestor v kúpeľni z väčšej miery ako vy sama? Parfum v počte minimálne tri kusy, dezodorant, čistiace prípravky na tvár, denný, nočný, hydratačný, omladzujúci, výživný, spevňujúci, energizujúci, upokojujúci krém, rovnako proti vráskam, voda, pena a balzam po holení, zastrihávač chĺpkov, krém na ruky, nohy, telové mlieko, fén, šampóny, kondicionér, obyčajný, tupírovací hrebeň, kefa na vyfúkanie ofiny, sprchový gél, a nehovoriac o množstve a množstve ďalších prípravkov.

Maja: „Pracujem ako riaditeľka marketingu v nadnárodnej spoločnosti a vždy som bola presvedčená, že venujem dostatočnú starostlivosť svojmu zovňajšku už len kvôli pozícií. Kým som nespoznala Samuela. Imponovalo mi, že vždy voňal, chodil upravený a závideli mi ho všetky kolegyne aj dievčatá na ulici. Po čase sme skúsili spoločné bývanie. Samuel bol typickým synom svojich rodičov, vo veku 35 rokov ho slušne dotovali a venoval sa iba fitku, pracovným stretnutiam (kávy s kamarátmi) a zrkadlu. V kúpeľni mal tri župany, rozdelené na pondelok- utorok, stredu- štvrtok a tretí na víkend. Môj priestor na hygienické veci sa striktne zúžil na jednu poličku nad práčkou, kde mal ešte odložené kozmetické tampóny. Pred ľuďmi sa tváril ako dokonalý elegán a keď si rozvalil gule vo víkendovom župane na mojej ťažko vydretej sedačke s ďalšími prípravami zovňajšku, jeho ostrihané nechty a chlpy z nosa ste našli v každom rohu kuchynskej linky.“

Je samozrejmosťou, že príprava ženy na večernú party, ak má k dispozícií zrkadlo, zaberie v priemere 30 – 40 minút. Pripravte sa však na to, že ak vaša polovička trpí metrose*ualitou a nezdá sa mu byť vhodne zladené sako s topánkami, niekde sa stala chyba a vy sa z domu tak skoro nevyberiete. Možno ani bez hysterického kriku.

PROCEDÚRA ZVANÁ MUŽ

U narcisov prichádza so starostlivosťou o telo aj obmedzovanie jedálnička a rôzne procedúry v živote muža. Má na zadku menej chlpov ako vy na prstoch na nohách, maká 2 – 3 hodinky vo fitku pred zrkadlom, pri každom zdvihnutí činky si pobozká biceps a sem-tam si zotrie kvapky potu svojim bielym uterákom. Stráži si každý jeden gram tuku na svojom dokonalom tele a pri akejkoľvek možnej príležitosti využije svoj mobilný fotoaparát, aby spravil polonahú „selfie“ do svojej niekoľkotisícovej zbierky. Ak budete mať šťastie, natrafíte na ňu na sociálnej sieti, prihodíte mu 178. like a budete snívať o jeho dokonalom tele, prípadne ho vyhadzovať na oči vášmu zavalitému priateľovi. Možno si myslíte, že by ste pri ňom zhodili zopár kíl a dali sa do formy, avšak to jedine v prípade, že by ste si chceli dávať ako desiatu proteín, proteín po tréningu, tabletka sem, tabletka tam a zrazu máte okrem veľkých stehien doma aj nafúknutého kreténa s nervami v koncoch. Čerešničkou na torte sú vlastný kaderník, najlepšie udávajúci nové trendy, pedikúra, solárko a masérka. V tomto prípade ide o bežnú týždennú či mesačnú rutinu, ktorú s radosťou absolvuje.

Tak čo, milé slečny, ako nájsť to správne a vyrovnané medzi drsným mužom a vašou najlepšou kamarátkou ? :)