Do čoraz populárnejšej internetovej relácie TV Markíza #TBT s moderátorom Matúšom Krnčokom opäť zavítali zaujímaví hostia. Najnovšie vydanie patrilo finalistom speváckej súťaže Superstar, ktorých Matúš jednoducho „vyspovedal“ rovno na parkovisku.

Po prvom finálovom kole sa najlepšia desiatka stiahla na TOP 8, pričom vypadli dvaja Slováci, a to spevák Richard Chovan a Dominik Gerda. Najlepšia osmička, ktorá sa prebojovala cez veľkú konkurenciu, tentokrát prezradila viac o svojom súkromnom živote, detstve, domácich miláčikoch, ale aj o tom, kto je pre nich najväčší súper.

Bryan Gandola

Exotický Filipínčan síce rozpráva väčšinou po anglicky, avšak usilovne pracuje aj na češtine, pretože práve u naších bratov našiel svoju lásku Veroniku, ktorú spoznal počas jej dovolenky v spevákovej rodnej krajine. Bryan hrá od svojích 12-tich rokov na gitare, ku ktorej ho priviedol strýko.

Úsmevnou informáciou je fakt, že Bryan si založil prvú kapelu so všetkými súrodencami, čo boli štyri sestry a päť bratov, pričom práve on je z nich najmladší. Súrodenci Filipínčana s neskutočným hudobným prejavom majú krstné mená podľa priezviska GANDOLA, a teda Gelie, Audy, Nephahlie, Davis, Ofemia, Leah, Angela. So smiechom tiež priznal, že nakoľko sa v ich priezvisku nenachádza viac písmen, ostatní dostali mená Benmar, Dianne a Bryan.

Postup do finále Bryan považuje za svoj najväčší úspech v živote, no a na otázku, kto je podľa neho vo finálovej, ešte vtedy desiatke najlepší, odpovedal: „Tereza! Je veľmi dobrá a myslím si, že má jedinečný hlas.“

Bryan Gandola

Tereza Anna Mašková

Neprehliadnuteľná ružovovláska je talentom už odmalička, kedy začala chodiť do zboru. „Hudobným ťahúňom“ v Terezinej rodine bol vždy jej otec hudobník, ktorý ju priviedol k spevu: „Ja si myslím, že niekto to má v sebe a niekto na to musí prísť, čo vlastne je. Človek sa stále hľadá v rôznych žánroch.“ Na Matúšovu otázku, za ktorý prípad sa považuje, Tereza odpovedala, že sa stále „hľadá“, baví ju počúvať rôzne žánre, ale vždy príde naspäť k jej obľúbenému „popíku“. Zo speváčkinho pohľadu je najlepším spevákom v šou Bryan, ktorého označila za živel, aký podľa nej nie je v Čechách ani na Slovensku.

Tereza Mašková

Karmen Pál-Baláž

Brunetka s krásnym hlasom paradoxne nikdy nechodila k žiadnemu učiteľovi spevu, no narodila sa do muzikanskej rodiny. Aktívne spievať začala až keď mala 15-16 rokov, čo speváčka opisuje tak, že „ju hodili do studenej hlbokej vody“. Ako môžete sledovať, Karmen s prehľadom vyplávala a svojím hlasom sa dostala do TOP 8 spevákov Superstar 2018. Ešte v detstve sa venovala karate. Brunetka za najlepšieho speváka v skupine finalistov označila Bryana, aj keď dodala, že sú viacerí, ktorí majú niečo do seba. :)

Karmen pal balaz

Jakub Pružinský

Slovenský Ed Sheeran sa stal tiež súčasťou netradičného vydania TBT a Matúšovi prezradil, ako sa dostal k spevu. „Začal som chodiť asi v siedmich rokoch do ZUŠ-ky, ale vlastne ja som mal ísť na hip-hop, rapovať aj tancovať. A vlastne moja mamča to nejak pokomolila a prihlásila ma to detského súboru TIP-TOP, takže tam sa to nejak na mňa nachytalo. Aj som spieval, ale nevydržal som tam dlho.“ 

Domácim miláčikom výrazného súťažiaceho je Rúfus, ktorý, bohužiaľ, už teraz dokáže prespať aj trištvrte roka. Reč je o africkom slimákovi, ktorého spevák dostal ako darček. A kto by podľa Jakuba mohol vyhrať celú Superstar? „Pre mňa je hlavne po semifinále TOP Terka – Tereza Mašková.“

Jakub Pružinsky

Petr Borkovec

Spevák s neľahkým osudom o sebe prezradil, že je rád za to, aké detstvo mal, pretože ho zdieľal so svojimi bratmi a sestrami, s ktorými behal po vonku a nesedel za počítačom. Petr, ktorého vzorom je Angličan Ed Sheeran, sa vyjadril, že za svoju favoritku považuje Terezu Maškovú, pričom sa o jej výhre stavil i s moderátorom Matúšom.

Petr Borkovec

Adéla Kvitová

Krásna brunetka mala plány študovať matematiku, no tie sa zmenili a napokon sa rozhodla pre zubnú hygienu. O svojom skoršom živote prezradila, že spieva už od svojích šiestich rokov, odkedy hráva aj na klavíri. Hodiny spevu navštevovala ako 14-ročná a keď ju na ne mamina zapísala, z vďaky k nej sa rozplakala. Speváčku Adélu láka Amerika, je to podľa nej úplne iný svet, do ktorého by chcela v budúcnosti vycestovať. Podľa Adély sú taktiež najlepší Brayn a Tereza.

Adela Kvitova

Aneta Horňáková

Rozhovor rebelky Anety a Matúša začal smiechom: „Ja som si stále chcela spievať, hmkať, potom som bola nervózna, keď som cez tie hodiny musela byť ticho, tak som niečo vyvádzala, no a poväčšine som skočila u riaditeľa.“ Od svojích 5-tich rokov sa brunetka venuje súťažne klavíru a popovú pieseň si už dokáže „zakordovať“ aj sama.

Na už tradičnú Matúšovu otázku Aneta povedala: „Tak ja to mám úplne jasné, ja už od začiatku som závislá na Terke. Ona je pre mňa taký kompletný balíček: vie sa hýbať, krásne vyzerá, úžasne spieva, normálne komunikuje s ľudmi, proste ona je pre mňa taká…,“ „Výnimočná,“ doplnil Matúš. 

Aneta hornakova

Eliška Rusková

Milá superstaristka je bývalou mažoretkou, čomu sa venovala 6 rokov. Následne sa Eliška stala speváčkou, keď zrazu vo svojom meste zaregistrovala spevácku súťaž, kde jej talent zožal prvýkrát úspech. „Chcem, aby sa to tým ľudom páčilo, pre mňa je to najdôležitejšie, keď viem, že sa to tým ľudom páči, tak mám zo seba dobrý pocit, je to to najdôležitejšie.“ Eliška by najviac dopriala výhru konkurentovi Richardovi Chovanovi, ktorý už, žiaľ, vypadol v prvom finálovom kole.

eliska ruskova

TBT s Matúšom Krnčokom a superstaristami

Zdroj: Markiza, YouTube | Foto: Instagram