Internet pravidelne zaplavujú videá zachytávajúce dojemné, premyslené a najmä úspešné žiadosti mužov o ruky ich milovanej. Avšak nie vždy tieto odvážne plány chlapom vychádzajú a stáva sa, že ženy nie sú až tak nadšené predstavou večného spojenia životov, ako ich zaľúbení partneri. A keďže škodoradosť je tá najväčšia radosť, prinášame vám zopár ukážok týchto nepodarených a nanešťastie aj verejných žiadostí o ruku.

Prvým nešťastníkom je mladý muž, ktorý požiadal svoju priateľku o ruku na štadióne počas basketbalového zápasu. Kľakne si na jedno koleno, vyzná sa jej s tým, ako vedel, že to spraví od prvého dňa, ako ju stretol a ona? Zdvihne sa a odkráča za sprievodu hlasnej reakcie publika. A tak si musel chlapec zvyšok zápasu „užiť“ sám so zvesenou hlavou. Ako je však vidieť, môže byť aj niečo horšie, ako byť odmietnutý. A síce, byť odmietnutý pred tisíckami ľudí. Rada: Športové zápasy naozaj nie sú tým najromantickejším miestom, kde treba vyrukovať s touto otázkou.

Ak nie štadión zaprisahávame sa, že ešte viac neromantickým miestom na žiadosť o ruku je nákupné centrum. Chlapík to síce myslel dobre, keďže presne na tomto mieste sa pred rokom stretol s podľa jeho mienenia vyvolenou, ale, žiaľ, nezabralo. Nielenže to neobmäkčilo srdce ženy, ale rovnako nezabral ani jeho spev doplnený zvukom gitary či siahodlhé vyznanie lásky. Dievčina aj napriek tomu vzala nohy na plecia a pravdepodobne si na svoje nákupy v budúcnosti už vyberie iné nákupné zariadenie. Rada: Slovenskí chlapi, nech vám ani nenapadne skúšať podobné výstrelky aj u nás. Naozaj nemáme až tak veľa možností, kde nakupovať. Myslite aj na naše dobro.

Ďalší nádejný, avšak opäť odmietnutý ženáč, to rovnako vyskúšal na verejnosti, a rovnako mu to nepomohlo ani za doprovodu romantických tónov hudby. Slečna, ktorá si chce očividne udržať statut ,,slečna“, sa už od začiatku netvárila nadšene, čo však mládenca nijak neodradilo. Možno odmietnutie nenastalo ani z dôvodu strachu z chomúta, ale z nechuti k samotnému partnerovi. Pravda je totiž taká, že jeho žiadosť o ruku bola pravdepodobne akousi formou ospravedlnenia či nápravy po tom, čo ju údajne podviedol. Otázka: Chlapi sú skutočne natoľko hlúpi, že aj keď nás podvádzajú majú pocit, že sú pre nás absolútnym ternom?? Omyl! Nie sme rovnako hlúpe a žiadosť o ruku pre nás v žiadnom prípade neznamená, že bude všetko odpustené. Nebude!

Čo vidíme na nákupných centrách je jasné: nákupy. Čo však majú chlapi v hlave, keď sa im zdajú ako najvhodnejšie miesto na žiadosť o ruku? To asi nikdy nevyriešime. Rovnaký nápad ako vyššie uvedenému skrsol v hlave aj tomuto mladíkovi potom, čo bol s priateľkou tri mesiace. Znova by sa to možno dalo ospravedlniť tým, že presne na tom mieste sa stretli, ale aj tak… Prečo s tým neprestanú a nepochopia, že na lásku treba čas? Ešte smutnejšie je však to, že nielenže bol odmietnutý pred veľkým množstvom ľudí, ale za svoju opovážlivosť to schytal ešte aj do hlavy s ukulele. Rada: Ak sa chcete vyhnúť zbytočnej žiadosti o ruku, vždy majte po ruke akýkoľvek hudobný nástroj :)

Aby sme si však nerobili posmech iba z chlapov, pozrime sa aj na opačnú verziu. V niektorých krajinách sa udržiava tradícia, že ženy „majú právo“ požiadať svojich partnerov o ruku 29. februára, v priestupný rok. Tejto šance sa chopila aj dievčina, ktorá vyznala svoju lásku priateľovi na zaľudnenej party. Urobila tak však iba po dvoch týždňoch vzťahu, čo je, priznajme, extrémne krátko. Chlapík tým pravdepodobne tiež nebol až tak nadšený, o čom svedčí aj jeho reakcia. Musíme uznať, že zatiaľ čo chlapi v predchádzajúcich videách prijali odmietnutie, dalo by sa povedať „so cťou“, táto mladá slečna to až tak dobre neniesla a jej „WTF?“ hovorí snáď za všetko. Rada: Na toto asi ani žiadna neexistuje. Možno len- neponižujte sa.

Ponaučenie, ktoré vyplýva z týchto nešťastných situácií je asi len to, že požiadať nás o ruku na verejnosti naozaj nie je až taký dobrý nápad, ako by sa mohlo zdať. Skúste tento článok podstrčiť aj vašim polovičkám a dajte nám vedieť o vašich skúsenostiach či predstavách :)

Video: YouTube