Správa sem, správa tam. Každej žene lichotí záujem muža a jeho komplimenty, aké sme krásne, dobré, jedinečné a vtipné, pričom lišiacky hladká naše ego. No netreba hneď všetkému uveriť. Naivita niektorých žien je nekonečná asi ako mužská kreativita pri ich balení. Ak ide o jedného z týchto piatich zúfalcov, radšej vezmite nohy na plecia a ukončite akýkoľvek kontakt. 

 

Borec

Vyzerá dobre. Po krátkej, celkom schopnej komunikácií napíše: ,,Pošli mi peknú fotečku.“ Haló, no počkať. Mám ich v profile málo? Je snáď slepý? Jáj, aha, predsa chce fotku v spodnom prádle alebo najlepšie úplne bez neho. Múdry to chlapec. Chce jednoducho hneď vedieť, do čoho ide. Ak máte nízke sebavedomie, choďte si radšej kúpiť niečo pekné na seba a investujte čas produktívnejšie, ako viesť debatu s chlapom, ktorý vás berie ako ďalšiu potenciálnu jednorazovku. Nie, tento chlap si s vami nedá raňajky po krásnej noci, ten už bude ráno totiž dávno preč. A nie, vy nie ste tá žena, ktorá ho zmení. Čím skôr si uvedomíte realitu, tým lepšie.

Sklamanie samo osebe

Bývalá ho podviedla, no žene by zniesol aj modré z neba. K dobrým mužom sa chodia ženy, žiaľ, vyplakať, k zlým vyspať. Vie ukázať aj slzy a nehanbí sa za to. Tento svet je nespravodlivý a ľudia ho len zneužívajú pre jeho dobrotu. Tieto životné mottá má snáď aj vytetované. Nejeden človek si už prešiel sklamaním a bolesťou, to ale neznamená, že depresia a neustále sťažovanie sa, je tou správnou cestou. Naozaj ho nemusíte presviedčať o tom, že vy ste iná, taktiež ho presviedčať o tom, že raz nájde tú pravú, lebo zrejme nenájde. S týmto prístupom energetického vysávača totiž neuspeje. Kto by už len vo svojom živote chcel takýto druh negativity? Veď vy sa chcete vo vzťahu smiať a užívať si krásne chvíle. Alebo chcete radšej spolu s ním nadávať, aké je všetko na tomto svete zlé?

Zeus

Je to kráľ všetkých bohov, má všetko, čo chce. Je múdry, bohatý, vyzerá dokonale, ba dokonca lepšie ako vy. Píše o tom, čo všetko má a ako veľmi túži stretnúť normálnu a obyčajnú ženu. Nemá čas na rande, preto píše. Prečo je však stále sám? Vo väčšine prípadov je to ťažký workoholik alebo má agresívne a majetnícke sklony. Ani nebudete vedieť ako a váš život (áno, aj telefón) bude mať pevne pod kontrolou. Dokonca vám to ani nebude vadiť. Úplne mu podľahnete. Opatrne. Začnete sa zožierať vlastnými myšlienkami, prečo je práve s vami. Je vôbec možné nežiarliť? Neočakávať, že stretne práve takú istú dokonalosť v ženskej verzii? Je predsa kopa krajších a lepších žien. Začnete mať výčitky pri každom darčeku, aby vás raz neobvinil, že ste zlatokopka. Ráno sa budíte o päť minút (hodinu) skôr, aby ste sa dali dokopy, pretože neveríte, že tento model neutečie hneď potom, ako vás uvidí nenalíčenú s výbuchom na hlave a v ústach. Či chcete alebo nie, začínate o seba viac dbať a tie pohodlné päťeurové legíny schovávate vzadu v skrini. Upratujete, samozrejme, vo večernej róbe, pretože to staré vyťahané tričko je podľa jeho slov ,,nechutné“.

Zadaný

Kapitola sama osebe. Má frajerku, poprípade ženu a deti. Dlhšie im to ,,neklape“ a nevidí nič zlé na tom si písať s inými ženami. Zrejme toto je to najlepšie riešenie krízy vo vzťahu. Tak nesebecký ťah od pána dotyčného, však? Ruky, nohy a všetky telesné otvory od neho preč. Aj keby sa nejakým zázrakom zaľúbil práve do vás, kde beriete tú istotu, že to isté časom neurobí aj vám?

Číslo 5 stále žije

Začína v pondelok obyčajným pozdravom, v lepšom prípade napíše znova v stredu. Na tom, že ste správu videli a neodpísali, predsa vôbec nezáleží. Pokus číslo dva úspešne ignorujete, piatkový pokus číslo tri už ale nie. Slušne odpoviete, že nemáte záujem. Netýkavka, čo hraje nedostupnú. Začína sa kolotoč správ a vy rozmýšľate nad tým, či by nebolo lepšie zbaviť niektorých ľudí svojprávnosti. Niektorí jedinci sú schopní si takto písať sami so sebou aj dlhé mesiace. Nakoniec sa možno aj dozviete, že nevďačná a zúfalá ste práve vy a že takému mužovi ako je on nesiahate ani po členky. Oblieva vás studený pot pri každom pípnutí správy? Zablokovať. A je to.

Pro tip

Nie je nič zlé na tom naplánovať si stretnutie na verejnosti za bieleho dňa. Nie je to vôbec divné, ak si nechcete sadnúť k nemu do auta a je super mať na telefóne kamošku, ktorá vám ,,úplnou náhodou“ zavolá s bezodkladnou záležitosťou. Názor, že žijeme na Slovensku a nie v Amerike, veď tu sa predsa ženy neunášajú ani neznásilňujú, nie je celkom správny. Vypúlené ustráchané oči a slzák v ruke takisto nie je ideálna kombinácia na prvom rande. Je to trošku pritiahnuté za vlasy? Možno áno, ale opatrnosti nikdy nie je dosť, obzvlášť ak sa jedná o úplne cudzieho človeka.

Foto: freepik.com