My, ženy, sme tak akosi zaškatuľkované, že pozeráme samé slaďáky a telenovely. Nie vždy je tomu však tak a výnimka potvrdzuje pravidlo. Preto sledujeme aj mnohé kriminálky. A že sa je na čo pozerať! Okrem metód, akými vyšetrovatelia odhalia zločincov, sú hlavnými aktérmi niekedy naozaj hriešne se*i chlapi.

Nehovoríme však len o hlbokých pohľadoch a krásnych telách. Mnohokrát nás dostanú aj starší detektívi, ktorí oplývajú silnou charizmou a ich postava má v charaktere úžasnú ľudskosť. My sme zostavili rebríček dvadsiatich najpríťažlivejších „krimichlapov“. Dnes vám prinášame prvú desiatku.

20. Nathan Fillion alias Rick Castle (Vtierka Castle)

Nathana poznáme ako sympatického spisovateľa Ricka Castla so svojským humorom, ktorý dostal do kolien aj detektívku Beckettovú.

19. Joe Mantegna alias David Rosi (Myšlienky vraha)

Hoci patrí Joe medzi staršiu generáciu hercov, má v sebe určitú charizmu. Aj jeho postava Davida Rosiho ňou oplýva a navyše je neskutočne ľudský.

18. Shemar Moore alias Derek Morgan (Myšlienky vraha)

Okrem 100-wattového úsmevu vás tento čokoládový chlapík dostane aj svojou vyšportovanou postavou.

17. Gedeon Burkhard alias Alex Brantner (Komisár Rex)

Nad Alexom Brantnerom slintala minimálne každá druhá žena. Kombinácia jeho pohľadu a úsmevu bolo to, na čo sme sa tešili v každej epizóde seriálu. Hoci mu už ťahá na päťdesiatku, zo svojho šarmu nestratil vôbec nič.

gedeon

16. René Steinke alias Tom Kranich (Kobra 11)

Tom Kranich riskoval svoj život pri rýchlych jazdách na diaľnici. Na jeho sivozelené oči sa jednoducho nedá zabudnúť.

rene

15. Adam Rodriguez alias Eric Delko (CSI: Miami)

Adam patrí medzi skvelých vyšetrovateľov v sérii CSI: Miami. Tú ,,pravú“ už síce má, no my o ňom môžeme snívať aj tak. Ak sa vám zdá Adam povedomý, mali ste ho možnosť vidieť vo filme Magic Mike XXL.

14. Gary Sinise alias Mac Taylor (CSI: New York)

Nezabudnuteľný a sympatický Mac Taylor stvárnený skvelým hercom Garym Sinisom. Tohto fešáka, hoci s pár krížikmi na chrbte naviac, si možno pamätáte aj ako rybára z Foresta Gumpa či ako únoscu z filmu Výkupné.

13. David Caruso alias Horatio Cane (CSI: Miami)

Hoci neoplýva práve krásou a je z neho taký menší Casanova, charizmy má ryšavý predstaviteľ Horatia Cana na rozdávanie. A ľudskosť z neho priam srší.

david

12. Jonny Lee Miller alias Sherlock Holmes (Sherlock a Watsonová)

Sympatický a inteligentný Sherlock privádza svojou arogantnosťou nejedného človeka do vývrtky. Avšak ženy dostáva do kolien jeho uhrančivý pohľad a povedzme si úprimne, aj jeho bláznivá povaha.

sherlock

11. Alexander Pschill alias Marc Hoffman (Komisár Rex)

Chutný komisár Hoffman s kučeravými vlasmi a chlapčenským úsmevom. Nejedna tínedžerka sa kedysi chichúňala pri pomyslení na Alexandra, ktorý zo svojej charizmy nestratil vôbec nič ani po rokoch.

alexander

Foto: Instagram, Pinterest, janfilm.com