Aj vy si kvôli rádiám myslíte, že na Slovensku máme iba zopár interpretov? Omyl! Pre všetkých fanúšikov novej a dobrej hudby máme potešujúcu správu. Práve dnes vychádza kompilácia s názvom Bystrické tóny vol. 1 s hudobníkmi, ktorí zvíťazili v súťaži ,,Bystrické tóny“.

Hudobná súťaž bola výzvou pre všetkých autorov, spevákov aj skupiny, nakoľko víťazi mali možnosť nahrať dva single v profesionálnom nahrávacom štúdiu PJ SOUND STUDIO v Banskej Bystrici. „Keďže v médiách je takmer nulový priestor pre nové kapely, rozhodli sme sa zorganizovať Bystrické tóny, aby sme spropagovali talentovaných umelcov a autorov. Túto myšlienku som mala v hlave už dlhšie a som rada, že sa mi ju podarilo zrealizovať,“ prezradila organizátorka súťaže a zároveň speváčka kapely Mukatado, Janka Kozáková.

Ak sa pýtate, koho si na CD môžete vypočuť, na hudobnej kompilácií nájdete kapely STRIPLESS, Peacock Ball, Poison Candy a Humanoid, speváka Jána Svetlana Majerčíka a speváčku Dorotu Ideas. „Som veľmi spokojná s tým, ako to celé prebehlo. Nahrávanie s víťaznými kapelami a interpretmi bolo príjemné a som rada, že na trh prinášame nové CD s domácou tvorbou. Verím, že sa kapely aj niečo nové naučili. A my sa budeme tešiť z každého ich nového úspechu,“dodala Janka.

Súťaž, na ktorej sa predstavili interpreti z celého Slovenska oceňovala súťažiacich v piatich kategóriách. Najlepší spevák- Ján Svetlan Majerčík, speváčka- Diana Hokšová (STRIPLESS), kapela- Poison Candy, skladba- Uprostred chaosu (STRIPLESS), text- Ivan Gál (Humanoid). Okrem toho boli udelené aj dve špeciálne ceny a to Dorote Ideas za ,,uveriteľnosť“ a Peacock Ball za koncertné prevedenie. O víťazoch rozhodla porota v zložení uznávaných slovenských aj českých hudobníkov, a to: Lenka Dusilová, Martin Valihora, Oľga Záblacká, Janka Kozáková, Peter Dobrík, Roman „Galo“ Galvánek, Rastislav Škrinár a Atila Béreš.

Všetkým výhercom blahoželáme a veríme, že urobia dieru do sveta hudby 🙂 CD nájdete ako prílohu v novom júnovom vydaní hudobného časopisu Nový Populár!

Nám sa pod kožu dostala skladba od kapely STRIPLESS, čo vám? 🙂

STRIPLESS

https://www.youtube.com/watch?v=Qvvsogpao4s

Humanoid

Ján Svetlan Majerčík

Poison Candy

https://www.youtube.com/watch?v=qLzbiR-r7Mw

Dorota Ideas

Peacock Ball