Každá máme svoj obľúbený film, ku ktorému sa rady vraciame aj po rokoch, a povedzme si na rovinu, pri čom si lepšie poplačeme, ako pri slávnom Titanicu so sladkým Leonardom DiCapriom? Nejedna z nás by chcela zhrešiť práve v jeho náručí, no podarilo sa to iba nádhernej Kate Winslet, aj keď i ona mala na mále!

Láskou pobláznenú dievčinu z dobrej rodiny, ktorá sa bezhlavo a vášnivo zamilovala do chudobného chlapca, mala pôvodne hrať úplne iná herečka! Tvorcovia úspešného kinohitu sa totiž rozhodovali medzi ohnivou Kate a blonďavou Gwyneth Paltrow. Tá však o rok neskôr (1998) nakoniec získala hlavnú úlohu v Zamilovanom Shakespearovi, a to práve vďaka Kate, ktorá úlohu odmietla. Gwyneth svoju príležitosť zúročila a za svoje stvárnenie spisovateľovej múzy získala rovno Oscara.

Nie je Forrest ako Forrest…

Ešte väčšie prekvapenie však prináša fakt, že famózneho Toma Hanksa ako Forresta Gumpa mal v jeho životnej úlohe nahradiť ,,pomádový“ tanečník John Travolta! A práve on bol tým, ktorý ponuku zahrať si životom ťažko skúšaného muža dostal ako prvý. Rolu však vtedy odmietol kvôli filmu Pulp Fiction, vďaka čomu napokon obaja spomínaní herci spolu súperili v boji o Oscara. Ako už všetci vieme, získal ho nakoniec Tom, za čo môže vďačiť aj svojmu hereckému kolegovi Travoltovi.

Craig vs. Jackman

A na záver ešte jedna zaujímavosť, a to konkrétne ohľadom filmu James Bond: Casino Royale. Namiesto charizmatického Daniela Craiga mal totiž nebojácneho Bonda stvárniť fešák austrálskeho pôvodu Hugh Jackman. Ruku na srdce, dámy, toto je snáď jediná výmena, ktorú by sme s nadšením prijali. Predsa len, Jackman je Jackman! :-)

Kate Winslet so svojou filmovou láskou po rokoch…

Kate Winslet a Leonardo DiCaprio Titanic

Gwyneth si nakoniec zahrala v Zamilovanom Shakespearovi

Gwyneth Paltrow vo filme Zamilovaný Shakespeare

Forrestom mal pôvodne byť John Travolta

Hugh Jackman nakoniec prenechal Bonda Craigovi

Foto: Instagram