Každá z nás chce mať dokonalé pery, ktoré budú zvádzať už z diaľky. Kozmetické prípravky však často nie sú lacnou záležitosťou, no našťastie existujú aj ďalšie spôsoby, ako si udržať naše pery v bezchybnom stave. Prípravky na ich ochranu si dokážete vyrobiť aj v pohodlí vášho domova.

Lesky na pery, balzamy či rúže, ktoré dostanete bez problémov v každom obchode, nemusia byť pre vaše pery vždy tou najlepšou voľbou. Okrem toho, že ich ceny niekedy dosahujú závratných výšin, obsahujú aj množstvo chemikálií, ktoré môžu vaše pery nakoniec viac vysušovať ako hydratovať.

Čoraz častejšie sa stretávame s alternatívnou starostlivosťou o naše telo. Výnimkou nezostali ani pery, pre ktoré si vieme veľmi jednoducho vyrobiť domáci balzam. Potrebovať budete len prírodné ingredience a nádobku, v ktorej svoj nový prípravok budete uschovávať. Každý produkt, ktorý si vyrobíte doma, obsahuje len zložky, ktoré ste si zvolili, a tak vždy presne viete, čo si na svoje telo nanášate.

Budete potrebovať:

  • kokosový olej
  • med
  • cukor
  • vodu

Polievkovú lyžicu cukru nasypte do nádobky, v ktorej chcete uschovať svoj nový balzam. Pre dostatočnú hydratáciu vašich pier primiešajte jednu polievkovú lyžicu kokosového oleja. Pridajte kvapku teplej vody, ktorá pomôže hmotu roztopiť a následne všetko premiešajte. Teraz hmote chýba ešte 1/2 polievkovej lyžice medu, použiť môžete napríklad akáciový. Opäť všetko zmiešajte. Celý proces opakujte, až kým nebude vaša nádobka naplnená.

Balzamy na pery je vhodné nanášať najmä vtedy, keď rady používate rúže, ktoré majú tendenciu vaše pery vysušovať. Ak sú popraskané, rozhodne nie sú príťažlivým ,,doplnkom“. Je naozaj jednoduché sa o ne postarať, prečo to teda nevyužiť?

https://www.youtube.com/watch?v=MY66boOIkPk

Zdroj: Youtube