V súčasnosti nie je ničím výnimočným, ak deti majú deti, avšak to, čo sa stalo novorodencovi zo Sydney, pobúrilo celý svet. Malé dievčatko Aria bolo len pár dní po príchode na svet unesené pod rúškom noci vlastnými rodičmi, ktorými sa stali násťroční pubertiaci. Svoje dieťa zobrali priamo z nemocnice, hoci malo sotva tri dni!

Mladý muž Jayden Lavender (14) a jeho priateľka Jennifer Morrison (15) z australského Sydney, urobili nerozvážne rozhodnutie. Pod rúškom tmy zabalili čerstvo narodenú dcérku Ariu do deky a utiekli s ňou z nemocnice.

Polícia po nich dlho pátrala, prečo takto konali?

Novopečení rodičia sa obávali, že kvôli nízkemu veku im dieťa skôr či neskôr zoberú sociálni pracovníci. Po mladom páre, ktorý kempoval v stane zadováženom v miestom obchode, polícia pátrala 16 hodín. Od osudného momentu, kedy unikajúcu rodinku zadržali, bolo „vystrašeným rodičom“ dieťa zabavené. Medzitým sa proti Jaydenovi a Jennifer zdvihla všeobecná vlna nenávisti.

 

 

Obaja cítia veľký strach a zároveň sa obávajú, že svoje dieťa už nikdy neuvidia. Momentálne nemajú najmenšie tušenie, kde sa ich dcérka Aria nachádza. „Som jej otec, ničí ma, keď viem, že teraz nie je v nemocnici,“ povedal mladík pre The Daily Telegraph.

Susedia potvrdili, že u mladých rodičov je neustále rušno a časté príchody i odchody polície sú na dennom poriadku. Z bytu vraj pravidelne počuť hádky. Ochrancovia zákona sa snažia zistiť, kto sa týmto dvom mladistvým vyhráža. Vzhľadom k nenávisti okolia im boli totižto  podpálené dvere neznámou osobou.

Zdroj: The Daily Telegraph | Foto: Twitter