„Jeho myseľ zmenila náš svet. Jej láska zmenila ten jeho.“ 

Nestáva sa často, aby pár dní po tom, ako herec získa Oscara za stvárnenie hlavnej mužskej úlohy, sme my, slovenskí diváci, mali možnosť film rovno vzhliadnuť na plátnach našich kín. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a oscarová snímka ,,Teória všetkého“ k nám prichádza už zajtra, konkrétne 26.2.2015!

Tento dojímavý životopisný príbeh mapuje cestu výnimočného fyzika Stephena Hawkinga a jeho ženy Jane, odkedy sa stretli na vysokoškolskom večierku. Príbeh génia, ktorému v mladom veku začalo zlyhávať telo kvôli nevyliečiteľnej chorobe, amyotrofickej laterálnej skleróze, hovorí o jeho boji s touto zákernou chorobou, obrovskom odhodlaní nevzdať sa, vytrvať a dokončiť doktorát napriek všetkým prekážkam. Celkovou podstatou filmu je však neobyčajne silný vzťah medzi ním a jeho ženou. Po vzhliadnutí ,,Teórie všetkého“ musíme povedať, že napriek vykresleniu génia, ktorý je sarkastickým a pokorným spoločníkom je snímka skôr o Jane a jej sebazaprení splniť manželský sľub- v dobrom aj v zlom, ochrániť rodinu a neopustiť Stevena iba kvôli narušenému zdraviu.

Film získal viacero oscarových nominácií, úprimný a prepracovaný prejav Eddieho Redmayna ho aj premenili na zlatú sošku. Rovnako Felicity Jones bola nominovaná za hlavnú ženskú úlohu a film sa uchádzal o celkové ocenenie ,,Film roka“.

Tvorcovia sľubujú dojímavý a jedinečný zážitok, my potvrdzujeme, že ho jednoznačne mať budete! A preto už zabudnite na ,,50 odtieňov šedej“ a choďte radšej na ,,Teóriu všetkého“!

Autor: Alex Krchnavá

Foto: Facebook

Video: Youtube