Z mladého katolíckeho kňaza, pôsobiaceho v obciach Kľak či Ostrý Grúň, vám spadne sánka. Michal Lajcha je totiž iný než väčšina jeho kolegov. Telo muža zdobí tetovanie, ktoré sa nehanbil ukázať ani na sociálnej sieti. Ako sa ale neskôr ukázalo – bola to chyba.

Medzi kňazmi nájdete len málo vyvolených, ktorí by sa mohli pýšiť tetovaním. 34-ročný Michal je preto medzi svojimi kolegami doslova čiernou ovcou. Keďže farár nemá na tele vytetované nič, čo by pôsobilo pohoršujúco či nebodaj vulgárne, rozhodol sa „obrázkom“ pochváliť i na Facebooku. To však ešte netušil, že bude čeliť poriadnej kritike.

Michal Lajcha

Tetovanie ľudí pohoršilo

Niektorí nevidia na kňazovom tetovaní nič zlé, avšak silnejší veriaci mu jeho „nemierstny“ krok nechali pekne vyžrať. „Treba napísať biskupovi.. som sklamaný podobne ako z arcibiskupa Bezáka,“ pohoršuje sa neznámy muž. „Veľadôstojný pán, Božie slovo – aj žalm 23 vytetovať priamo do srdca, nie na kožu. Je to pre svet čitateľnejšie ako kerka na chrbte. Veľké sklamanie,“ pridala sa ďalšia užívateľka sociálnej siete. Pán farár si svoj chrbát ozdobil žalmom 23, ktorý si nechal napísať v hebrejčine. –„I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého, lebo ty si so mnou.“

Kým pred pár hodinam ešte visela kňazova fotografia na sociálnej sieti, aktuálne už nie je možné nájsť ani jeho profil. Duchovný si ho tak s najväčšou pravdepodobnosťou pod vplyvom tlaku nepríjemných komentárov vymazal, a to napriek tomu, že sa nedopustil ničoho zlého. Cirkev totiž tetovanie nezakazuje. Čo si o tom myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch na Facebooku pod týmto článkom.

Michal Lajcha Zdroj: Facebook, Čas.sk | Foto: Facebook