Ak ste mamičkou, respektíve máte v rodine nejaké dieťa, spozornite. Hoci sa stal tento tragický prípad s fatálnymi následkami rodičom z Pheonixu, rovnakú chybu ako oni môže urobiť ktokoľvek z nás.

Spolu s novým prírastkom prichádza do rodiny vždy aj obrovské šťastie a radosť. Rovnako sa tešili aj rodičia Mallory, ktorá však na tomto svete pobudla veľmi krátko. Napriek tomu, že sa dievčatko narodilo zdravé, o týždeň nato ho rodina so slzami v očiach a obrovskou bolesťou v srdci musela pochovať.

Príčinou nečakanej smrti bábätka bol herpes simplex vírus – 1. Napriek tomu, že verejnosť túto infekciu vníma ako bežnú a nepripisuje jej vážnejší význam, ako sa ukázalo, niekoho môže prirpaviť o život. Malloryn otec Jeff Gober sa preto cez svoj Facebook rozhodol varovať všetkých rodičov, ktorých vyzýva, aby si vždy pred kontaktom so sovjím dieťatkom umyli ruky. Rovnako tak aj každý, kto sa ho bude chcieť dotknúť. Muž si totiž myslí, že sa jeho dievčatko nakazilo od niekoho, kto nevedel, že má v sebe tento vírus.

„Symptómy sa u mnohých ľudí nemusia ani prejaviť,“ vyjadril sa Jeff. Ak sa teda vo vašom okolí nachádza malé dieťa, slová tohto otecka si zoberte k srdcu.

Zdroj/Foto: Facebook/Jeff Gober