A je dobojované! Dlhé týždne som sa musela doslova ovládať, aby som dokázala ustriehnuť svoje ,,jedinečné“ myšlienky nad markizáckou šou Tvoja tvár znie povedome, no finálový večer ma naozaj prinútil konať. Veď kedy, keď nie teraz? Dnes je už úspešne po všetkom, diváci poznajú svojho víťaza a slovenský národ sa konečne nebude musieť zopár mesiacov pozerať na STÁLE NEVIEM PREČO produkciou večne dosadzovanú členku poroty. 

Je tomu presne 10 týždňov, čo na obrazovkách TV Markíza odštartovala tretia séria divácky obľúbenej šou Tvoja tvár znie povedome. Aj keď zo začiatku mnohí predpokladali, že vzhľadom na hviezdne zoskupenia umelcov bude tretie pokračovanie hotovou katastrofou, opak bol pravdou. Lina Mayer, Tomáš Bezdeda, René Štúr, Lucia Šipošová, Viktória Valúchová, Peter Brajerčík, Tomáš Palonder a Eva Máziková si svojimi výkonmi rýchlo podmanili divákov po celom Slovensku, ktorí si v niektorých epizódach dokonca nedokázali vybrať, kto zo súťažiacich bol vôbec najlepší.

Mnohokrát očividné kalkulovanie poroty, podceňovanie najlepších vystúpení či umelé preferovanie ,,slovenskej divy“ zdvíhalo divákom pri televíznych obrazovkách tlak a porota tak bola v priemere desaťkrát osočovaná a urážaná v komentároch internetových diskusií. Ak ste patrili k pravidelným divákom TTZP, zaiste si pamätáte na situáciu, kedy si porotca Šoko Tabáček DOVOLIL oznámkovať vystúpenie Evy Mázikovej pomyselnou jednotkou (veď je to zábavná hra) a po sprche urazených prejavov sa k podobnému činu neodvážil už nikto. A čuduj sa svete, napriek tomu, že nejeden zo súťažiacich bol lepší ako práve katastrofálna Jennifer Lopez, do finálnej zostavy sa dostala práve ona. Nuž, nebudem tu trepať, pretože nech si myslí kto chce, čo chce, Tinu Turner zaspievala speváčka tak, že som sa skoro pototok, úprimne, chrapľák má silný jak sviňa, na zahodenie nebol ani Steven Tyler či finálové vystúpenie, ktoré AAAAAAAAAAAAACH! No takto.

Dobre, ja rozumiem. Niečo pekné sa končí, Eva sa rozplakala, ale kurnik! Revať počas celého hodnotenia spolu s teatrálnou Fialovou, z ktorej divadla mi ošedivela polovica hlavy, toto nie. Úprimne poviem, na Zuzu mám doslova alergiu a nedokážem pochopiť, či herečku produkcia dosadzuje do každej poondiatej poroty, aby ľuďom zdvíhala tlak alebo kvôli nej komentovali v internetových diskusiách, čím rozprúdili záujem divákov, ale toto je moc. Večne vypleštené oči, trápne vyjadrenia, akoby sa so súťažiacimi v zákulisí pred šou nikdy nevidela, udýchané prejavy (herečka, ktorá ostatných učí, ako sa prezentovať?!?!?!?!?) a príšerné, no skutočne príšerné prezentovanie svojho vlastného JA. Do frasa, pol slova by som nepovedala, keby bola aspoň vtipná, ale táto ,,energická“ žena, ktorá sa evidentne snaží ukázať ako vtipná, cool, nad vecou a extrémne dramatická by sa radšej mala zatvoriť tam, kam patrí (do divadla) a svoje dramatično ponechať doskám. Či?

No nič, konečne je to zo mňa vonku a do štvrtého pokračovania šou budem aspoň kľudne spávať. :) Tiež mi však nedá nerypnúť si do mladej hviezdičky Viktórie Valúchovej, ktorá netuším, kto je, no na kamere na mňa pôsobila nenormálne afektovane, ba priam až arogantne. Slečna, ktorej otrávený prejav a mizerné vyjadrovanie sa mi spôsobovalo triašku a chuť vypiť si, si neodpustila pubertiacke správanie ani vo finále šou, kde vystúpila s Tomášom Bezdedom. Jej dvojzmyselné urazené vety a debilné odvrkovanie nezvládal odľahčiť ani sympatický spevák, ktorý sa snažil, mám pocit, jej aspoň pohľadmi naznačiť, že ,,halóóóó, presťaň, oni to fakt nezostrihajú!“ Och, Bože, kde sú normálne vyjadrovacie sa schopnosti mladých ľudí? Veď tu už bol aj chudák Pyco, ktorý len ťažko hľadal slová, bezradný. Ale neboj, Viky, kamošky ti povedia, že som krava a ty si bola perfektná! :)

Po slušných vystúpeniach všetkých finalistov sa diváci konečne dočkali svojho víťaza a popravde, aj keď z môjho pohľadu vyhral Tomáš Palonder a Lina Mayer, neurazilo ma ani víťazstvo skromného Peťa Brajerčíka, ktorý spravil od začiatku súťaže kus poctivej práce. Herec zaujal v rôznych podobách a svoje umenie naplno využil pri mnohých umelcoch, práve vďaka čomu sa do análov televízie navždy zapíše ako tá najznámejšia tvár tretej série, ktorá znie povedome. Amen.

Foto: Facebook, Instagram