Keď sa zdá, že je už všetko v poriadku, ona sa opäť vráti a život otočí na ruby. Reč je o nevyspytateľnej rakovine, s ktorou od roku 1992 bojuje aj svetoznáma herečka Olivia Newton-John.

Olivia Newton-John, ktorú celý svet pozná najmä ako Sandy z kultového filmového muzikálu Pomáda, sa so zákernou rakovinou trápi už neuveriteľných 26 rokov. V roku 1992 jej totiž lekári po prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka. Ťažkú liečbu v tom čase zvládla úspešne a tešila sa z pozitívnych výsledkov.

Olivia Newton-John

Vrátila sa

Blondínkina radosť zo života však trvala len do roku 2013, kedy sa jej choroba opäť vrátila. Pred verejnosťou sa ale túto informáciu snažila zatajiť – herečka svoj boj vtedy opäť vyhrala. Bohužiaľ, v rozhovore pre austrálsky spravodajský program Sunday Night televízie Seven priznala, že jej pred rokom rakovina zaklopala na dvere už po tretíkrát. Tentoraz v oblasti chrbta.

Pomáha si konepným olejom

Olivia, ktorá 6. septembra oslávi 70 rokov, prezradila, že sa snaží kombinovať ožarovanie s prírodnými liečbami. Nebála sa priznať ani to, že siaha po účinkoch marihuany, ktorú v Kalifornii pestuje jej manžel John Easterling – vyrába jej olej na zmiernenie bolesti. „Stále to skúšam a cítim sa prirodzenejšie. Robí mi to dobre. Som rada, že žijem v štáte, kde je to legálne. Môj sen je, aby v Austrálii bola už čoskoro táto forma pomoci k dispozícii tiež. Naozaj to zmierňuje bolesť,“ priznala hviezda Pomády, veriac v to, že sa jej tejto pliagy podarí úspešne zbaviť aj po tretíkrát.

Olivia Newton-John

Zdroj: edition.cnn.com | Foto: YouTube, Instagram