Ktorá žena aspoň raz v živote nebojovala so svojou váhou? Odvšadiaľ na nás vyskakujú dokonalé modelky s mierami 90-60-90, ktorým by sa nejedna z nás chce podobať. Preto podstupujeme drastické diéty, odopierame si obľúbené jedlo či makáme vo fitku. Keď však chcete naozaj docieliť želaný efekt, treba sa len zaprieť a zmeniť svoj život od základov. Rovnako, ako to urobila aj Holly.

Holly Pernice odjakživa patrila k ženám, ktoré bojovali s kilami navyše. Po ťažkom úraze, kedy si poškodila kolená a chrbát, bol pre ňu každý pohyb bolestivý, preto na seba trochu zanevrela a začala sa prejedať. Prestala chodiť von, jedinú útechu jej poskytovalo len jedlo, ktorého sa nevedela nabažiť. Skončilo to až tak, že dospela k váhe 136 kíl, kedy si uvedomila, že so sebou naozaj musí niečo robiť. V tom momente sa jej život zmenil od základov. Začala sa zdravšie stravovať, sledovala si veľkosť porcií a príjem kalórií. Sladké si však úplne neodoprela, no množstvá koláčov vymenila za jeden malý keksík, ktorý si oveľa viac vychutnala. Problém však nastal pri cvičení, pretože s takou váhou a starými zraneniami bolo cvičenie nebezpečné. Holly však začala viac chodiť pešo, zaobstarala si psíka, ktorý si vyžadoval neustálu pozornosť a časom si kúpila aj bežiaci pás a bicykel. Odkedy schudla neuveriteľných 43 kíl, pohyb jej nerobí problém a po schodoch konečne dokáže vyjsť bez bolesti. Jej najväčšou radosťou je však to, že si dokáže kúpiť oblečenie, aké sa jej páči a nemusí nakupovať v oddelení nadrozmerných veľkostí. So zdravým životným štýlom však rozhodne nekončí, cvičí aj naďalej.

Holly celú svoju premenu pravidelne dokumentuje a delí sa s ňou na svojom Instagrame, kde sa stáva motiváciou pre stovku ďalších ľudí, ktorí majú problém s hmotnosťou. Preto vedzte, že nekonečné sťažovanie na to, že ste tučná, nemá zmysel. Ak chcete niečo dosiahnuť, musíte si za tým ísť. Veď bez práce nie sú žiadne koláče.

Zdroj: womenshealthmag.com | Foto: Instagram