Neopatrnosť a nedbanlivosť takmer pripiravili o život mladú študentku, ktorá si zabudla vybrať tampón. V tele si ho nechala zavedený až 9 dní! 

Emily Pankhurst, 20 ročná študentka, sa cítila nafúknutá, no pripisovala to stresu zo školy, pretože sa pripravovala na záverečné skúšky. V tom zhone si nespomenula, že si v tele zabudla zavedený tampón a zaviedla si nový, čím ten starý posunula ešte hlbšie. Keď ho po deviatich dňoch vybrala, bol úplne čierny! O niekoľko hodín na to sa Emily začala cítiť zle, bola slabá, nezrozumiteľne rozprávala a na tele sa jej objavili fľaky. Jej matka okamžite zavolala záchrannú službu.

Emily umiestnili na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde bojovali o jej život, pretože mala otravu krvi spôsobenú syndrómom toxického šoku, ktorý sa spája práve s tampónmi. V každej krabičke tampónov nájdete príbalový leták, ktorý vás pred ním varuje a upozorňuje na to, že tampón by ste nemali mať zavedený dlhšie ako 8 hodín!

Nasadili jej antibiotiká a morfium proti bolesti. Ak by mala tampón zavedený o pár dní dlhšie, neprežila by. Emily má dočasne obmedzenú motoriku a pohyblivosť, taktiež nedokáže prejsť dlhšie vzdialenosti, pretože sa unaví. Stále sa cíti unavená, denne spí viac ako 13 hodín. Počas hospitalizácie a po prepustení jej veľmi pomáhal aj jej priateľ Connor, ktorý ju nosil po schodoch.

3

Emily sa rozhodla zverejniť svoj príbeh, pretože chcela varovať všetky ostatné ženy, aby si dávali pozor na svoje zdravie a používali tampóny opatrne. Ona si už nikdy žiaden nezavedie.

Foto: Facebook