Telenovely svojho času priam ovládali Slovensko. Manuela, Esmeralda, Rosalinda, Skrytá vášeň a ďalšie seriály lákali každé popoludnie k televíznym obrazovkám tisíce divákov. Najmä ženské pokolenie bolo očarené z mužných hrdinov, ktorí svojimi úsmevmi, odhalenými hruďami a nevinnými pohľadmi dostávali ženy do kolien. Ako sa títo krásavci za tie roky zmenili?

Najpopulárnejší telenovelový herec poslednej doby je bezpochýb Mario Cimarro. Kolumbijský herec, narodený na Kube, sa preslávil ako Juan Reyes v telenovele ,,Skrytá vášeň“ (2004), o rok neskôr si zahral hlavnú úlohu v ďalšej úspešnej telenovele ,,Túžba tela“ (2005) a naposledy sme ho mohli vidieť v nemenej úspešnej telenovele ,,Vojna Monteovcov“ (2011). Mario aj napriek tomu, že má 44 rokov, vyzerá stále dobre. Čo poviete, milé dámy?

mario cimarro

Štyridsiatku tento rok oslávi Juan Alfonso Baptista, ktorého fanynky poznajú ako zvodného Oscara Reyesa, najmladšieho z bratov Reyesovcov z telenovely Skrytá vášeň (2004). Dnes sa tento sympatický Venezuelčan venuje modelingu.

juan alfonso baptista

Prostredný Reyes, Franco, bol stvárnený modrookým Michelom Brownom. Tento sympaťák  oslávi už o pár mesiacov okrúhle 40. narodeniny. Poznáme ho nielen zo ,,Skrytej vášne“ (2004), ale aj ako Pabla Mendeza z ďalšej známej telenovely ,,Naučím ťa milovať“ (2005).

michel brown

José Luis Resendez sa blíži k štyridsiatke a čím je starší, tým väčší porast si necháva na tvári – podobne ako vyššie uvedený Michel Brown. Tento mexický herec je známy najmä ako Greco z telenovely ,,Macocha“ (2005) a zahral si tiež aj v spomínanej telenovele ,,Vojna Monteovcov“ (2011) mladšieho brata Maria Cimmara. Resendez má tú výhodu, že sa s pribúdajúcim vekom mení zo svalnatého telenovelového hrdinu na charakterových hercov. V spomienkach väčšiny z vás však aj tak ostane sladkým mladíkom s vyšportovaným telom a zvodným pohľadom.

jose luis resendez

Ďalší krásavec z telenoviel Juan Pablo Shuk je označovaný ako ,,latinskoamerický Hugh Jackman“. Poznáme ho hlavne ako záporného hrdinu z telenovely ,,Skrytá vášeň“ (2004) a ako vedľajšiu postavu sympatického otca z menej známej telenovely ,,Naučím ťa milovať“ (2005), ktorá sa vysielala aj u nás. Juan je populárny ako model a málokto by tipoval, že tento stále veľmi dobre vyzerajúci muž vlani oslávil už okrúhlu 50-tku.

juan pablo shuk

Facundo Arana je rodák z Buenos Aires a má už 43 rokov. Poznáme ho ako novodobého Tarzana z telenovely ,,Yago“ (2001), ale slávu získal ako bohatý synáčik Ivo z ,,Divokého anjela“ (1998), kde si zahral po boku speváčky a herečky Natalie Oreiro. Zatiaľ čo Natalia Oreiro ešte stále vyzerá dobre, na Facundovi už vidieť, že nie je najmladší. Hlboké modré oči a strapatý účes, čiže jeho dve spoznávacie znamenia z mladosti, si však uchoval.

facundo arana

Už 50-tku oslávi tento rok Fernando Colunga. Sympatický mexický herec sa preslávil v telenovele ,,Esmeralda“ (1997), ktorá mu získala celosvetovú slávu. Láska bohatého mladíka a slepej dievčiny oslovila srdcia nejedného diváka. Fernando si okrem Esmeraldy zahral aj v iných telenovelách, z ktorých mnohé sa vysielali aj u nás, napr. Pravá láska (2003) alebo Alborada (2005). Obe tieto spomínané telenovely boli dobové, odohrávali sa teda v minulosti, a diváčky ,,žrali“ pri ich sledovaní nielen Fernanda, ale aj krásne šaty, ktoré herečky nosili. Áno, aj ja by som chcel v 50-tke vyzerať tak dobre ako Fernando Colunga.

fernando colunga

56 rokov má legenda telenoviel, Kubánec César Evora. Na Slovensku sme ho mohli vidieť v takmer poltucte telenoviel – Právo na lásku (1999), Labyrinty vášne (2000), Medzi láskou a nenávisťou (2002), Mariana, dcéra noci (2004) a Macocha (2005). César sa ešte stále venuje herectvu, ale vzhľadom na svoj vek už nehrá zaľúbených hrdinov, ktorí bojujú s nepriazňou osudu o svoju lásku, ale menšie roly. Aj vo veku 56 rokov mu to ešte stále sekne, čo myslíte?

cesar evora

Ako posledného sme si nechali Fernanda Carilla. Možno jeho meno nie je známe, ale keď vám napoviem, že si zahral hlavnú postavu v telenovele ,,Rosalinda“ (1999) po boku vtedajšej veľkej speváckej hviezdy Thalíe, určite vám svitne. V Rosalinde niesla Fernandova hlavná úloha dlhé meno Fernando José Altamirano del Castillo a nad jeho chlapčenským výzorom a vyšportovanou postavou každý večer Slovenky priam slintali. Dnes má tento venezuelský fešák už 46 rokov, ale ako ukazuje jedna z jeho novších fotografií, ešte vždy vyzerá viac ako dobre.

fernando carillo

A ktorý krásavec sa páči vám, milé čitateľky? Je to jeden z nich alebo niektorý iný? Tak či onak, títo fešáci ukazujú, že aj keď už majú svoj vek, stále vyzerajú dobre. Nemáme pravdu?

info: telenovelas.com, wikipeadia, org, gacetadulceparaiso.blog.com

obrázky: pix-hd.com, gacetadulceparaiso.blog.com, telemundo.com, listal.com, tvynovelas.com, latinnovelas.eu, latintimes.com, theplace2.ru, crazy-frankenstein.com