Jeho obrazy, ktorých namaľoval viac ako tisíc, sa stali legendami až po jeho smrti. Jediné, po čom však túžil bola láska, v ktorej nemal veľa šťastia. Život Vincenta van Gogha plný umenia, vášne, smútku a krásy v novom filme „Loving Vincent“ dostane nový rozmer.

,,Jeho príbeh“, ,,Slnečnice“, ,,brata Thea“ a ,,lásku k prostitútke Sien“ pozná snáď každý. Niekto ho považuje za blázna, iný za génia. Jedno od druhého možno nemá ďaleko, ale jedno je isté. Van Gogh bol výnimočný človek s krehkou dušou a neobyčajným vnímaním sveta, ktoré dokázal preniesť na plátno. Najbližší vzťah mal s bratom, ktorý ho podporoval počas jeho rušného života a neustále boli v kontakte prostredníctvom listov.

Vincent II

Nie je prekvapením, že život umelca plný drám, sa opäť dočká filmového spracovania. Tentokrát sa do tvorby pustila poľská režisérka Dorota Kobiela a celý projekt poňala z úplne nového pohľadu. Film bude totiž maľovaný a bude vôbec prvý svojho druhu. Počas jednej sekundy sa na plátne zobrazí 12 „malieb“, pričom na vytvorenie celého filmu bolo potrebných až 100 maliarov.

Vincent VIIAutori sľubujú nečakaný zážitok, a to nielen kvôli forme spracovania filmu, ale aj pre jeho obsah, ktorý má odhaliť doposiaľ nezverejnené skutočnosti zo života umelca. Diváci tak budú mať jedinečnú možnosť vidieť jednotlivé obrazy ožívať a vstúpiť priamo do sveta fantázie van Gogha.

Vincent VIII

Necháte sa nalákať? V rozhodovaní vám možno pomôže nový trailer:

 

Zdroj: lovingvincent.com, youtube, geekologie.com, i1.wp.com, i.dmarge.com, upload.wikimedia.org